Lugeja küsib: mida saab ette võtta elamurajoonis parkivate busside ja veokitega?

Tarbija24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Parkimiskohtade nappus ärgitab reegleid rikkuma.
Parkimiskohtade nappus ärgitab reegleid rikkuma. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

 «Mida hakata peale madaltihedusega elamurajoonis busside ja veokite parkijatega? Liiklust keelavaid märke justkui pole, samas pargivad nad kinni suure osa teest ja kõnniteest. Nendes kohtades, kus buss või veok seisab, on kõnniteesse vajunud sügavad lohud, mootori all on õlireostus ja käivitamisel on ümbrus müra ja heitgaase täis. Eriti hull on olukord talvel. Kas elanikel on juhul, kui liiklusseadusega parkimine keelatud pole, nimetatud juhtudel lihtsalt talumiskohustus või on võimalik midagi seaduslikku ette võtta?» küsib lugeja.

Vastab vandeadvokaat Maano Saareväli advokaadibüroost Sirk ja Saareväli.

Liiklusseaduse  § 6 lõike 4 kohaselt tagab liikluse korraldamise teeomanik. Seega võite proovida teha parkimist reguleerivate liikluskorraldusvahendite paigaldamise ettepaneku teeomanikule. Teisalt on kõnniteel parkimine keelatud ning sellekohase rikkumise olemasolul on võimalik teha väärteoteade politseile. Liiklusseaduse § 13 lõike 5 kohaselt ei tohi õuealal ega lähemal, kui 10 m elamust peatunud või pargitud sõidukil mootor töötada kauem, kui 2 minutit. Kui Teie poolt kirjeldatud olukord ei vasta seaduses sätestatule, on samuti võimalik teha väärteoteade politseile.

Loe lisaks nõuandeid samal teemal või küsi tasuta nõu vastused.ee lehel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles