Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Rahakott

:

Kalev Petti: mida tööandja palka langetades lubas?

Uuringufirma Faktum&Ariko uuringutejuht Kalev Petti ütles, et nüüd tuleks meelde tuletada, mida tööandja majanduslanguse ajal töötajatele palku langetades lubas, sest siis selgub ka, kas on õige aeg palga taastamist küsida.


«Kas siis anti mingeid täpsemaid argumente ja lubadusi, öeldi, mis tingimustel palku taastama hakataks?» küsis Petti. Need jutud ja argumendid tuleks nüüd välja otsida või meelde tuletada.

«Üldiselt on tööandjad mihklid põhjendama oma otsuseid, sageli üsna konkreetselt ja heade kavatsustega, kuid siis tuleks neist põhjendustest ka lähtuda, et teema juurde tagasi tulla. Õige tööandja tegi nii, et näitas ära tingimused, mille juures endistele palkadele tagasi tullakse,» selgitas Petti.

Teine aspekt ongi tema sõnul see, et kui räägiti näiteks kasumist ja käibest või mingitest muudest tingimustest, siis tuleks esmalt välja selgitada, kas ja mil määral on need firma jaoks taastunud. «Kui on, siis siit tulekski kinni võtta. Ja siis on tööandjal ka raskem vastu punnida. Kui aga ei ole taastunud, siis ma eriti palju võimalusi ei näe».

Petti lisas, et kui palkade langetamise juures rääkis tööandja lihtsalt üldist juttu majanduskeskkonna halvenemisest ja mingeid konkreetseid sõnumeid palkade taastumise tingimuste kohta ei andnud, ega siis jää ka töötajal nüüd muud üle, kui rääkida samuti masu taandumisest ja hindade tõusust. «Sel juhul jääb vaid loota, et äkki õnnestub, kuid see õnnestumise võimalus on siiski otseselt seotud ettevõtte majandusliku seisuga.»

Petti lisas, et tegelikult on praegu ettevõtetel, vähemalt neil, kes pole seotud ekspordiga, endiselt raske. Reklaamiturg on küll elavnemas, kuid kui palju, ei oska keegi päriselt hinnata.

Üldiseks palga taastamiseks pole Petti hinnangul aeg veel küps, kuna 2007-2008 aasta tasemele pole enamik firmasid ja ka meie majandus tervikuna veel oma tulemustega jõudnud.


Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
  Sponsoreeritud artiklid
   TERVIS.POSTIMEES.EE
   LOE TERVISEPORTAALIST!
    UNERAHU
    TERVISEPORTAAL
    TERVIS.POSTIMEES.EE
     Viimased uudised
     Üleskutse
     Lugeja küsib
     Tervis
     Tasub teada
     48h populaarsemad teemad
     Top kommentaarid
     Top lood
     Uudised
     Katsed ja testid
     Lugemissoovitus
     Aed ja kodu
     Majandus24
     Valuutakursid
     USD
     0,79 EUR
     GBP
     1,268 EUR
     LTL
     0,29 EUR
     SEK
     0,109 EUR
     RUB
     0,019 EUR
     =
     Kursid seisuga: 24.10.2014
     POSTIMEES.ee
     Naine
     Juhtimine
     TallinnCity