Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Lugeja küsib: kui kaua võib garantiiremonti teha?

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Muruniiduk. | FOTO: Panther Media/Scanpix

«Kas garantiiremondi osas kehtib mingi reegel, kui kaua on aega seda teha? Muruniiduk on üle kahe nädala remondis ning nende sõnul pole tootja nendega kontakteerunudki. See on just momendil vajalik ese, mida oleks vaja hädasti kasutada, ent garantiiremont aina venib,» kurtis lugeja.

Vastab tarbijakaitseameti kommunikatsiooniekspert Pille Kalda.

Nõuded ja eeldused müügigarantii sisule on reguleeritud võlaõigusseaduses (§ 231). Seadus ei reguleeri, kui pikk võib olla garantiiremondi teostamise aeg ja maksimaalne võimalik periood. Igale juhtumile tuleb lähtuda konkreetsetest asjaoludest silmas pidades mõistlikkuse põhimõtet – ese peab olema tarbija jaoks korda tehtud mõistliku aja jooksul.

Sõltuvalt asjaoludest võib mõistlik aeg olla kas või mõnest nädalast kuni keeruliste tehniliste lahenduste puhul (kütteseadmed, ehitised jne) isegi mitme kuuni. Küsimuste ja kahtluste korral tasub asjade seisu küsida kauplejalt, kellele kaebus esitati.

Tagasi üles