Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Suur ostukorvi hinnavõrdlus: augustis on soodsaim ostelda Prismas

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Augustikuu ostukorv osutus kalleimaks Selveris. | FOTO: Tairo Lutter

Augustikuu ostukorv osutus täie kindlusega soodsaimaks Prisma kaupluses, kallimad kaubad seevastu tulid Selverist, hinnavahe kahe poe toidukorvi vahel ulatus üheksa euroni. Napilt jäi Selverile kalliduselt alla Rimi. Peaaegu samale pulgale asetusid ka Maxima ning Coop (Maksimarket), umbes euro võrra nendest kallim on Grossi poe ostukorv.

Sellekuist ostukorvide võrdlust iseloomustab aga oluline muudatus: kui varem olid valikus vaid teatud kaubamärkide tooted (näiteks Alma piim, Valio Gefiluse keefir, Rakvere lihatooted, Talleggi kanafilee jm), siis seekord on esitatud poeketi kõige soodsam toode vastavas kategoorias, millest paljud on ühtlasi nende oma kaubamärgi tooted. See pööras poekettide tavapärase järjestuse pea peale: kui Grossi pood on seni alati olnud kas odavaim või odavuselt teine, siis nüüd tõusis see kalliduselt kolmandaks kaupluseks. Märkimisväärse hüppe allapoole tegi aga enamasti kalliduselt teiseks jäänud Coop. Ilmselgelt oli Coopile siinjuures abiks Säästu ja Hüva kaubamärgiga toodete võrdlusesse võtmine.

Tavahinnaga piimatooted on endiselt konkurentsitult kõige soodsamad Grossis, mis tähendab, et need maksavad kasvõi üks sent vähem kui mujal. Tegu on siiski tavapäraste Farmi, Alma, Valio jm toodetega, seega private label siinkohal asjasse ei puutu. Parima hinnaga puu- ja köögiviljad tulevad Prisma ja Grossi kauplustest. Esimesest võib leida tavahinnast soodsaimaid meloneid, ploome, nektariine ning üliodavaid tomateid. Grossis maksavad vähem arbuusid, banaanid, pirnid, õunad ja paprikad. Odavaimad lihatooted on aga Maximas ja Prismas.

Soodsad kuivained leiab poodide oma kaubamärgiga toodete seast, näiteks paki kaerahelbeid võib kätte saada 30 sendi eest, makarone 50–60 sendiga ning eriti odav riis maksab Maximas vaid 57 senti. Tasub märkida, et valikusse võeti küll 500-grammine spiraalmakaronide pakk, ent nii Rimist kui ka Coopist leiab samasuguse 400-grammise oma kaubamärgi toote pelgalt 35 sendiga. Märgatavalt odavamat nisujahu saab aga oma kaubamärgi toodetena osta Grossist ja Maximast.

Veel leiab poodidest palju siidrite sooduspakkumisi, näiteks Somersby kuuspaki hind jääb alla kuue euro, tavahind ulatub aga ligi seitsme euroni. Alkohol ja selle hiljutine aktsiisitõus mängivad ka ostukorvi kogumaksumuses suurt rolli, kuna sama alkoholi hind võib eri poodides mitme euro võrra erineda. Nii nagu ka juulikuus on A. Le Coq Premiumi õlle kuuspakk endiselt soodsaim – 5,49 eurot – Prismas, kus aktsiisitõusu ei ole tõenäoliselt veel arvestatud. Teistes poekettides jääb sama toote hind juba kaheksa euro kanti. Huvitav on aga see, et kui juuli algul maksis mainitud kuuspakk Maximas 8,75 eurot, siis praeguseks on hind pea euro võrra alanenud, 7,99 euro peale, ehk muutus on vastupidine. Täpselt euro võrra on aga juulist saati kallinenud sama kuuspaki hind Grossi poes, mujal on hind jäänud samaks. Rimis on Somersby siider kuuga kallinenud 1,2 euro võrra.

Toiduainete hinnamuutusest tugevaid märke ei ole, võrreldes juulikuuga on pisut odavnenud värske Eesti kartuli ja kapsa hind. Varem tuli nende eest maksta keskmiselt 50 senti, praegu jääb kummagi kilohind alla 40 sendi. Odavnemise märke näitab ka arbuus, mis juulikuise 0,5–0,6-eurose kilohinna asemel maksab praegu 30 sendi ringis.

Poekettide kliendikaardid aga ostukorvide kogumaksumust palju ei muuda. Rimi kliendikaart annaks toidukorvile 31 senti soodustust, Partnerkaardiga saaks Selverist kauba kätte 40 senti soodsamalt ning Coopis võidaks ostukorvi pealt 26 senti.

Tagasi üles