Tarbijakaitse määras hinna näitamisega eksinuile trahve 13 531 euro eest

Raul Sulbi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hinnad peavad olema esitatud nii kroonides kui eurodes 2011. aasta 30. juunini.
Hinnad peavad olema esitatud nii kroonides kui eurodes 2011. aasta 30. juunini. Foto: SCANPIX

Täna lõpeb aasta kestnud periood, mil ettevõtjatel oli kohustus näidata paralleelselt hindasid kahes vääringus, tarbijakaitse määras valesti hinnanäitajatele aastaga trahve 13 531 euro eest.

Alates homsest ei ole enam ettevõtjatel kohustust näidata kaupluses müügil olevatel toodetel paralleelselt hindasid kahes vääringus, teatas ameti pressiesindaja.

Samuti lõpetab tarbijakaitseamet kahes vääringus hindade järelevalve.

„Vaatamata sellele, et seaduslikku kohustust ei ole enam näidata hindasid kahes vääringus, on selle näitamine tervitatav ja näitab üles heade kliendisuhete hoidmise olulisust
ettevõtjate poolt. Eriti oluline on see selliste toodete ja teenuste puhul, mida soetatakse suhteliselt harva ja milliste hindadega tarbijad veel ei ole suutnud harjuda,“ ütles tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste.

Aasta jooksul kontrollis tarbijakaitseamet 6798 ettevõtet. Kui esimesel kuul oli rikkumistega ettevõtteid 47 protsenti ning rikkumiste osakaal langes iga kuu, langedes lõpuks kuni 7 protsendini. Seega on olukord järkjärgult paranenud. Keskmiseks rikkumiste protsendiks läbi aastase kontrollperioodi oli 19,5.

Kõikidest kontrollidest moodustasid 40 protsenti tööstuskaupade kauplused, 19 protsenti supermarketid, 13 protsenti toidukaupade kauplused, 11 protsenti toitlustusettevõtted, 8 protsenti väikepoed ja kioskid, 7 protsenti teenindusettevõtted, 2 protsenti internetikauplused. Kõige rohkem eksimusi on avastatud tööstuskaupade kauplustes (30 protsenti), millele järgnesid toitlustusettevõtted, toidukapoade kauplused, väikepoed ja kioskid, supermarketid, muud teenindusettevõtted ning e-kauplused.

Kui kontrollimisperioodi alguses oli kõige suuremaks probleemiks eurohinna puudumine siis hiljem leiti enim puudusi ümardamisreeglitest mitte kinni pidamise osas. Kolmandal ja neljandal kohal on eurohindade osaline puudumine ning vale kursi kasutamine. Suuremad kaubandus- ning teenindusettevõtted on olnud nõuete täitmisel korrektsemad võrreldes väiksemate ettevõtetega. Trahve on määratud kokku 13 531,03 €.

Tarbijakaitseameti infotelefonile 1330 helistati erinevate eurohindade avaldamist puudutavate küsimustega 1045 korral. Kirjalikke järelepärimisi esitati 414 ning tarbijate vastuvõttu pöörduti 70 korral. Kokku nõustati tarbijaid ja ettevõtjaid 1529 korral.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles