Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Kaup

Täiendatud kell 14.17
:

Maasikaid jätkub veel maksimaalselt nädala lõpuni

Eesti maasikakasvatajate liidu esinaine Elke Lillemets kinnitas, et maasikaid jätkub veel maksimaalselt selle nädala lõpuni ning täiesti Lõuna-Eestis on maasikad juba praegu praktiliselt läbi.


«Ega siin pikka pidu enam pole,» möönis ta. Tallinna keskturul Palamuse Koidu talu maasikaid müünud naine selgitas, et täpselt ta küll öelda ei oska, millal maasikad otsa saavad, ent tõenäoliselt jätkub ka neil maasikaid võib-olla veel nädala lõpuni.

Keskturul maksab maasikakilo 2-4 eurot, ilusad magusad Eesti maasikad saab kätte 3-3,5 euroga. Natuke räsituma ja koledama välimusega maasikaid võib leida ka tõepoolest 2-2,5 eurose kilohinnaga.

Keskturul oli vaid paar müüjat, kellel oli pakkuda Poola maasikaid. Koidu talu müüja sõnul pole Poola omasid enam seetõttu, et seal on maasikad juba läbi ning mingi hetk Poola maasikate hind ka tõusis, mistõttu neid enam väga sisse ei toodud. Lillemets kinnitas samuti, et nii poolakatel kui ka lätlastel on maasikahooaeg praeguseks juba läbi saanud.

Frigotaimed

Maasikakasvatajate liidu esinaise sõnul ei tähenda aga maasika põhihooaja lõppemine seda, et Eesti maasikat pärast seda enam üldse turul pole. Pärast põhihooaega on võimalik maasikaid saada veel frigotaimedelt, ent neid on koguseliselt oluliselt vähem ning ka nende hind on kallim.

Lillemetsa sõnul jääb veel müügile umbes 10-20 protsenti muidu turul ringlevast maasikasaagist: «Hinda on väga raske ennustada. Võib isegi 4-5 euroni tõusta. Kui on rohkem maasikaid, siis vähem, aga oleneb ka nõudlusest. See on aastati väga erinevalt välja kujunenud.»

«Need on sellised omapärased maasikataimed, mis on enne kevadel maha istutamist hoiustatud jahedas ja nad annavad kaks saaki järjest. Annavad õigel ajal ja annavad natuke hiljem uue saagi,» selgitas naine.

«Nad teevad seda ainult esimesel aastal, järgmistel aastatel annavad saagi nii nagu tavalised maasikad. Frigotaimedelt võib veel saada maasikaid terve suve, aga see kogus on lihtsalt väiksem,» lisas ta.

Lillemetsa sõnul on tegemist veidi uuendusliku kasvatusviisiga, mida on Eestis praktiseeritud alles mõned aastad. «Frigotaime nähes võib inimesele jääda ekslik mulje, et tegemist on sissetoodud maasikaga, aga tegelikult on see meie enda põldudelt,» ütles ta.

Maasikakasvatajate liidu esinaine selgitas, et tänu liidule suhtlevad kasvatajad omavahel ning kui keegi targemaks saab ja enda asju arendab, siis ta räägib sellest ka teistele. «Kui võrrelda viie aasta taguse Eesti maasikaga, siis praegu on neid sorte hästi palju, maasikas on suurem, magusam ja vastupidavam,» lisas Lillemets.


Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
  Sponsoreeritud artiklid
   TERVIS.POSTIMEES.EE
   LOE TERVISEPORTAALIST!
    UNERAHU
    TERVISEPORTAAL
    TERVIS.POSTIMEES.EE
     Viimased uudised
     Üleskutse
     Lugeja küsib
     Tervis
     Tasub teada
     48h populaarsemad teemad
     Top kommentaarid
     Top lood
     Uudised
     Katsed ja testid
     Lugemissoovitus
     Aed ja kodu
     Majandus24
     Valuutakursid
     USD
     0,79 EUR
     GBP
     1,268 EUR
     LTL
     0,29 EUR
     SEK
     0,109 EUR
     RUB
     0,019 EUR
     =
     Kursid seisuga: 24.10.2014
     POSTIMEES.ee
     Naine
     Juhtimine
     TallinnCity