Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Tervis

:

Tööinspektsioon: mullu sai töötades surma 19 inimest

Tööinspektsioonis valminud 2011. aasta töökeskkonna ülevaatest selgub, et mullu oli Eestis 19 surmaga lõppenud tööõnnetust, aasta varem oli see arv 17.


Toimumiskoha järgi registreeriti 7 surmaga lõppenud tööõnnetust Harjumaal, 2 Lääne-Virumaal, Põlvamaal ja Tartumaal, ning 1 Ida-Virumaal, Läänemaal, Raplamaal, Saaremaal ja Valgamaal. Üks töötaja sai töö käigus surma ka väljaspool Eestit.

Enim toimus 2011.a surmaga lõppenud tööõnnetusi ehituses (4), kaubanduses, põllumajanduses ja töötleva tööstuse harudest puidutööstuses, keemia- ja metallitootmise valdkonnas (3), samuti avalikus halduses.

Kaks tööõnnetust leidis aset transpordisektoris ning üks halduse ja abitegevuse valdkonnas.

Surmaga lõppenud tööõnnetustest neljas hukkusid töötajad juhtides transpordivahendit, liiklusõnnetusega oli tegemist neist vaid ühel juhul. Kolm tööõnnetust olid aga seotud
vägivallajuhtudega, kus töötajat rünnati, näiteks sõjaolukorras.

Seega ohustatumad ametid olid eelmisel aastal transpordivahendite juhid ning korda tagavad töötajad – politseinik, turvamees, sõjaväelane.

Surmaga lõppenud tööõnnetustest pooltel juhtudel on inspektorid tuvastanud, et õnnetuse on põhjustanud eeskätt tööohutusnõuete eiramine töötaja enda poolt. Samas lisanduvad õnnetuste põhjustena ka töökeskkonna sisekontrolli puudumine ning töötajate puudulik
väljaõpe ja juhendamine.

Erinevad ohutegurid põhjustavad erineva raskusastmega kehavigastusi. Kokkupuude teravate töövahenditega põhjustab sagedamini pigem kergeid kehavigastusi, raskeid kehavigastusi diagnoositakse tihedamini kukkumiste tagajärjel.

Surmaga lõppenud tööõnnetusi on enim põhjustanud erinevate objektide kukkumine kannatanu peale, mille tagajärjel on töötaja millegi vahele jäänud.
 


Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
  Viimased uudised
  Üleskutse
  Lugeja küsib
  Tasub teada
  48h populaarsemad teemad
  Top kommentaarid
  Top lood
  Tervis
  Katsed ja testid
  Lugemissoovitus
  Aed ja kodu
  Gallup

  Küsitluses on osalenud  inimest
  E24
  Valuutakursid
  USD
  0,722 EUR
  GBP
  1,213 EUR
  LTL
  0,29 EUR
  SEK
  0,11 EUR
  RUB
  0,02 EUR
  =
  Kursid seisuga: 17.04.2014
  POSTIMEES.ee
  Naine
  Juhtimine
  TallinnCity