Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Tervis

:

Tööinspektsioon: mullu sai töötades surma 19 inimest

Tööinspektsioonis valminud 2011. aasta töökeskkonna ülevaatest selgub, et mullu oli Eestis 19 surmaga lõppenud tööõnnetust, aasta varem oli see arv 17.


Toimumiskoha järgi registreeriti 7 surmaga lõppenud tööõnnetust Harjumaal, 2 Lääne-Virumaal, Põlvamaal ja Tartumaal, ning 1 Ida-Virumaal, Läänemaal, Raplamaal, Saaremaal ja Valgamaal. Üks töötaja sai töö käigus surma ka väljaspool Eestit.

Enim toimus 2011.a surmaga lõppenud tööõnnetusi ehituses (4), kaubanduses, põllumajanduses ja töötleva tööstuse harudest puidutööstuses, keemia- ja metallitootmise valdkonnas (3), samuti avalikus halduses.

Kaks tööõnnetust leidis aset transpordisektoris ning üks halduse ja abitegevuse valdkonnas.

Surmaga lõppenud tööõnnetustest neljas hukkusid töötajad juhtides transpordivahendit, liiklusõnnetusega oli tegemist neist vaid ühel juhul. Kolm tööõnnetust olid aga seotud
vägivallajuhtudega, kus töötajat rünnati, näiteks sõjaolukorras.

Seega ohustatumad ametid olid eelmisel aastal transpordivahendite juhid ning korda tagavad töötajad – politseinik, turvamees, sõjaväelane.

Surmaga lõppenud tööõnnetustest pooltel juhtudel on inspektorid tuvastanud, et õnnetuse on põhjustanud eeskätt tööohutusnõuete eiramine töötaja enda poolt. Samas lisanduvad õnnetuste põhjustena ka töökeskkonna sisekontrolli puudumine ning töötajate puudulik
väljaõpe ja juhendamine.

Erinevad ohutegurid põhjustavad erineva raskusastmega kehavigastusi. Kokkupuude teravate töövahenditega põhjustab sagedamini pigem kergeid kehavigastusi, raskeid kehavigastusi diagnoositakse tihedamini kukkumiste tagajärjel.

Surmaga lõppenud tööõnnetusi on enim põhjustanud erinevate objektide kukkumine kannatanu peale, mille tagajärjel on töötaja millegi vahele jäänud.
 


Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
Viimased uudised
Üleskutse
Lugeja küsib
Tasub teada
48h populaarsemad teemad
Top kommentaarid
Top lood
Tervis
Katsed ja testid
Lugemissoovitus
Aed ja kodu
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
E24
Valuutakursid
USD
0,724 EUR
GBP
1,215 EUR
LTL
0,29 EUR
SEK
0,11 EUR
RUB
0,02 EUR
=
Kursid seisuga: 24.04.2014
POSTIMEES.ee
Naine
Juhtimine
TallinnCity
Sünnipäev täna - 24. aprill

Palju õnne!

Tõnu Trubetsky

51

Tõnu Trubetsky

luuletaja ja muusik

Riina Raig, 62

arhitekt

Toomas Luhaäär, 57

vandeadvokaat

Margus Viigimaa, 56

kardioloog

Toivo Klaar, 46

riigiametnik

Dilaila Nahkur-Tammiksaar, 45

prokurör