Tagasi mobiilivaatesse

Rahakott

:

Üks küsimus: kas tööandja võib nõuda lepingusse kirjutamata töö tegemist

Tarbija24 avaldab ühe tööinspektsiooni juristidele esitatud küsimuse ning ka inspektsiooni selgituse. Seekord on teemaks lepingusse kirjutama töö tegemine.


Töötaja küsib

Töötan piltide raamimise töökojas, mis on pindalalt üsna suur ruum. Töötajatel on olemas ka riietus- ja pesuruum. Kas tööandjal on õigus nõuda töötajatelt töökoja ja riietusruumi põrandate pesemist ja ka töökoja akende pesemist, kui selles ei ole töölepingus kokku lepitud?

Vastab tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Sirje Aava

Selgitan, tööandjal ei ole õigus töötajalt nõuda ülesannete täitmist, milles ei ole töölepinguga kokku lepitud. Tööandjal on tulenevalt töölepingu seaduse § 28 lõikest 2 punktist 6 kohustus tagada töötervishoiu ja tööohutuse nõuetele vastavad töötingimused.

Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse § 11 lõike 6 kohaselt tööandja tagab, et olmeruume hoitakse puhtana ja neid koristatakse vähemalt üks kord päevas. Vabariigi Valitsuse määruse nr. 176 «Töökohale esitatavad töötervishoiu ja tööohutuse nõuded» § 3 lõike 4 kohaselt tuleb tööruumid ja töövahendid hoida puhtad.

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
Märksõnadtööinspektsioonüks küsimustööinspektor-juristtöölepingtööandjatöötajasirje aava
Samal teemal
Sponsoreeritud artiklid
Ütleme Kanal2-le «Head aega»
Ühe jaoks ebaseaduslik, teisele innovatsioon
Kaardiga või sulas?
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Kaardimaksete saaga
uued luksusrongid
Viimased uudised
Üleskutse
Lugeja küsibKõik
TervisKõik
Tasub teada
48h populaarsemad teemad
Top kommentaarid
Top lood
UudisedKõik
Katsed ja testidKõik
Lugemissoovitus
Aed ja koduKõik
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
MajandusKõik
Valuutakursid
USD
0,896 EUR
GBP
1,401 EUR
SEK
0,108 EUR
RUB
0,018 EUR
=
Kursid seisuga: 22.05.2015
POSTIMEES.eeKõik
NaineKõik
JuhtimineKõik
TallinnKõik