Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Rahakott

:

Üks küsimus: kui palju peab tööandja koondamisest ette teatama?

Tarbija24 avaldab ühe tööinspektsiooni juristidele esitatud küsimuse ning ka inspektsiooni selgituse. Seekord on teemaks koondamisest ette teatamine.


Küsimus

Asusin tööle 23. mail 2011, sain tööandjalt töölepingu ülesütlemisavalduse 10.mail 2012, milles ta teatab, et soovib töölepingut minuga lõpetada 25. mail 2012, koondamise tõttu.
Kuidas tööandja peab arvestama töölepingu lõpetamisele eelnevat etteteatamistähtaega, kas tööandja peab mulle ette teatama 15 kalendripäeva või 30 kalendripäeva?

Vastab tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Heli Ojavee

Töölepingu seaduse § 97 lõige 2 sätestab etteteatamistähtaja pikkused vastavalt töösuhte kestusele. Teie puhul jääb etteteatamistähtaeg perioodi, kus töösuhe on kestnud alla aasta ning töölepingu lõppedes on töösuhe kestnud üle aasta.

Etteteatamistähtaja arvestamisel tuleb lähtuda töösuhte kestusest etteteatamise hetkel. Etteteatamise hetkel on teie töösuhe kestnud alla aasta, siis võib tööandja erakorraliselt töölepingu üles öelda 15 kalendripäeva möödudes.


Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
LOE TERVISEPORTAALIST!
Sponsoreeritud artiklid
LOE TERVISEPORTAALIST!
    TERVIS.POSTIMEES.EE
    LOE TERVISEPORTAALIST!
      LOE TERVISEPORTAALIST!
          Viimased uudised
          Üleskutse
          Lugeja küsib
          Tervis
          Tasub teada
          48h populaarsemad teemad
          Top kommentaarid
          Top lood
          Uudised
          Katsed ja testid
          Lugemissoovitus
          Aed ja kodu
          Majandus24
          Valuutakursid
          USD
          0,794 EUR
          GBP
          1,27 EUR
          LTL
          0,29 EUR
          SEK
          0,108 EUR
          RUB
          0,019 EUR
          =
          Kursid seisuga: 30.10.2014
          POSTIMEES.ee
          Naine
          Juhtimine
          TallinnCity