Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Rahakott

:

Üks küsimus: kuidas arvutatakse töövõimetuspensionit saava töötaja puhkusetasu

Tarbija24 avaldab ühe tööinspektsioonile esitatud küsimuse koos juristipoolse selgitusega. Sel korral on teemaks töövõimetuspensionit saava töötaja puhkusetasu arvestamine.


Küsimus

Kas töövõimetuspensionit saava töötajal on töösuhte lõppemisel õigus saada kasutamata puhkuse tasu 28 või 35 kalendripäeva alusel? Kas ka kasutamata tavapärast põhipuhkust ületavate puhkusepäevade tasu hüvitatakse tööandjale riigieelarvest?

Vastab tööinspektsiooni lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Anne Pärnat

Töövõimetuspensioni saaval töötajal on töölepingu seaduse § 57 alusel õigus saada 35 kalendripäeva põhipuhkust (töövõimetuspensionäri põhipuhkus). Töölepingu lõppemisega muutuvad kõik töösuhtest tulenevad nõuded sissenõutavaks s.h. kasutamata puhkuse tasu.

Töötatud 12 kalendrikuu eest on töötaval töövõimetuspensionäril õigus puhata tavapärased 28 kalendripäeva põhipuhkust ja tavapärast põhipuhkust ületavad seitse kalendripäeva.

Väljamakstud tavapärast põhipuhkust ületava seitsme kalendripäeva puhkusetasu hüvitatakse tööandjale riigieelarve vahenditest sotsiaalkindlustusameti kaudu. Vähemtöötatud kuude korral arvutatakse kasutamata tavapärast põhipuhkust ületavad puhkusepäevad vastavalt töötatud ajale.

Tööandja saab riigieelarve vahenditest nõuda ka töövõimetuspensionärile lõpparvega väljamakstud väljatöötatud tavapärast põhipuhkust ületavate puhkusepäevade tasu hüvitamist.


Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
    Viimased uudised
    Üleskutse
    Lugeja küsib
    Tasub teada
    48h populaarsemad teemad
    Top kommentaarid
    Top lood
    Tervis
    Katsed ja testid
    Lugemissoovitus
    Aed ja kodu
    Majandus24
    Valuutakursid
    USD
    0,745 EUR
    GBP
    1,262 EUR
    LTL
    0,29 EUR
    SEK
    0,109 EUR
    RUB
    0,021 EUR
    =
    Kursid seisuga: 29.07.2014
    POSTIMEES.ee
    Naine
    Juhtimine
    TallinnCity