Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Kaup

:

Uuring: arvutikasutajad eelistavad väikest ja võimast sülerit

Samsung Electronicsi poolt Baltikumis korraldatud uuringu tulemuste põhjal eelistavad sülearvuti kasutajad mõõtmetelt väikest, kiiret, võimast ja pika aku kestvusajaga sülearvutit.


Ligi 60 protsenti aktiivsetest arvuti- ja internetikasutajatest ei kasuta enamasti andmete säilitamiseks välist kõvaketast või pilvelahendusi, vaid eelistavad hoida faile oma arvutis.

Samsungi uuringu tulemuste kohaselt salvestavad 57 protsenti Eesti aktiivsetest arvuti- ja internetikasutajatest oma fotod, videod ja dokumendid arvuti kõvakettale. Väliseid kõvakettaid kasutab andmete salvestamiseks 24,4 protsenti küsitluses osalenutest ja pilvelahendusi vaid 2,4 protsenti. Lätis ja Leedus tehtud uuringu tulemused on omavahel sarnased.

«Kuigi võiks eeldada, et koos areneva tehnoloogiaga on muutunud ka tarbijate harjumused, näitasid uuringu tulemused, et oleme andmete salvestamisel küllaltki konservatiivsed,» kommenteeris Samsung Electronics Eesti esindaja Ursel Velve.

Ta lisas, et ehkki Eesti on üks enam internetistunud riike ja me oleme uhked oma igapäevase tehnoloogiakasutuse üle, salvestame me siiani fotosid, videoid ja teisi andmeid peamiselt arvuti kõvakettale.

Velve sõnul on samas tulemus ka igati ootuspärane, sest uute tehnoloogiliste võimaluste kasutusele võtmine toimub reeglina ikka järg-järgult.

Kolme Balti riigi aktiivsed arvutikasutajad leiavad, et ideaalne sülearvuti, mida endale tulevikus soetada, peab olema võimsa protsessori (71,1 protsenti), suure operatiivmälu (61,9), vastupidava aku (65,7) ning suuremahulise kõvakettaga (50,8 protsenti).
65,4 protsenti vastanutest peab arvuti soetamisel ka väga oluliseks toote hinda. Samuti märgiti tähtsa tegurina sülearvuti kaalu.

Elame selgelt sülearvuti ajastus – pea iga viies aktiivne arvutikasutaja soetas endale eelmisel aasta uue sülearvuti ja viiendik uuringus osalenutest plaanib seda teha järgmise poole aasta jooksul.

«Kõige olulisemateks teguriteks süleri soetamisel on jätkuvalt võimsus ja kõvaketta maht. Viimasel ajal on märgata tugevat arengut uute sülerite, Ultrabookide, vallas. Ultrabookide tugevamateks külgedeks on just mobiilsus ja võimsus. Nagu näitavad ka uuringu tulemused – tootjate suurimaks väljakutseks on pakkuda suurt salvestusmahtu seadmetes, mida saab kergesti kaasa võtta.»

Uuringu tulemused tõid välja ka omadused, mille üle arvutikasutajad oma praeguste sülearvutite puhul kõige enam kurdavad. Iga neljas Eesti aktiivne arvutikasutaja kurdab oma praeguse arvuti aegluse ja madala võimsuse üle. 14,7 protsenti vastanutest leidis, et nende praegu kasutatav arvuti on vananenud ning peaaegu iga kümnes ei ole rahul arvuti mälumahuga.

Kuigi ligi pooltel Eesti, Läti ja Leedu aktiivsetel arvutikasutajatel on käsutuses nii laua- kui ka sülearvuti, eelistatakse viimasel ajal üha enam sülereid. Viimase kolme aasta jooksul on lauaarvuti soetanud 20,4 protsenti vastanutest, sülearvuti aga 50,8 protsenti küsitluses osalenutest. Ligi pooltel Eestis küsitletud leibkondadest on kaks või enam sülearvutit.

Samsung Electronics Baltics viis turu-uuringute agentuuri Compass abil läbi uuringu Eesti, Läti ja Leedu aktiivsete arvuti ja internetikasutajate seas. Küsitluses osales kolmest Balti riigist kokku 1539 inimest, kes on vähemalt 25aastased ja kellel on leibkonnas vähemalt üks arvuti.
 

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
Märksõnad:arvutisamsunguuring
Samal teemal
  Sponsoreeritud artiklid
  PROBLEEMID AUTODEGA
  Õnnetus estonia kaevanduses
  loe postimehe terviseportaalist
  LAENUD JA AJATEENISTUSSE MINEK
  MÕTLE, MIDA SUHU PISTAD
  TERVIS.POSTIMEES.EE
  Segadus õliküttega
  Viimased uudised
  Üleskutse
  Lugeja küsibKõik
  TervisKõik
  Tasub teada
  48h populaarsemad teemad
  Top kommentaarid
  Top lood
  UudisedKõik
  Katsed ja testidKõik
  Lugemissoovitus
  Aed ja koduKõik
  Gallup

  Küsitluses on osalenud  inimest
  Majandus24Kõik
  Valuutakursid
  USD
  0,885 EUR
  GBP
  1,331 EUR
  SEK
  0,107 EUR
  RUB
  0,013 EUR
  =
  Kursid seisuga: 30.01.2015
  POSTIMEES.eeKõik
  NaineKõik
  JuhtimineKõik
  TallinnCityKõik