Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Tervis

:

Kaupmeeste liit asus võitlusse õiguse nimel käsimüügiravimeid kaupluses müüa

Eesti Kaupmeeste Liit seadis kahtluse alla selle, kas ravimiseaduse sätted, mis keelavad käsimüügiravimite müügi väljaspool apteeke, on kooskõlas põhiseaduses sätestatud ettevõtlusvabadusega.

Palve selles küsimuses põhiseaduslikkuse järelevalve menetluse alustamiseks saadeti sel nädalal õiguskantsler Indrek Tederile ja teistele riigiasutustele. Liidu eesmärk on see, et lähiajal muutuks Eestis võimalikuks teatud käsimüügiravimeid müüa ka jaekauplustes.

Nimelt lubab kehtiv ravimiseadus seda teha vaid apteekides ning nõuab müüjalt, et kliendile oleks tagatud ka ravimialane nõustamine ehk apteekriteenus. Liidu arvates on aga rida ravimeid, mille ohud inimese tervisele on väikesed ja mille puhul võiksid nõuded olla leebemad.

«Nikotiiniasendusravimid üheks selliseks käsimüügiravimite grupiks, mille puhul ei ole nende kasutamisega kaasnev oht rahvatervisele suur ning nende laialdasema kättesaadavusega kaasnevad positiivsed mõjud, näiteks suitsetamisest loobumise soodustamine, kaaluvad üles ohu nende valeks kasutamiseks,» ütles Kaupmeeste liidu tegevdirektor Marika Merilai.

Lisaks võiks jaekaubandusvõrgus müüa teatud valuvaigisteid, palavikku alandavaid, köha-, nohu-, seedimist korrigeerivaid ravimeid, sidemeid, plaastreid ja desinfitseerivaid vahendeid.

Kaupmeeste liidu väitel parandaks ravimimüügi õiguse laiendamine konkurentsiolukorda, täieneks ravimite valik ning alaneks hind.

Suuremad jaeketid kinnitasid juba 2009. aastal, et on huvitatud enimkasutatavate ravimitega kauplemisest. Eesmärgiks on muuta esmavajalikud rohud, mille ostmisel ei ole vaja erilist nõustamist, rahvale kättesaadavamaks - seda eriti piirkondades, kus apteegid puuduvad.
 


Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
Viimased uudised
Üleskutse
Lugeja küsib
Tasub teada
48h populaarsemad teemad
Top kommentaarid
Top lood
Tervis
Katsed ja testid
Lugemissoovitus
Aed ja kodu
Majandus24
Valuutakursid
USD
0,754 EUR
GBP
1,251 EUR
LTL
0,29 EUR
SEK
0,109 EUR
RUB
0,021 EUR
=
Kursid seisuga: 21.08.2014
POSTIMEES.ee
Naine
Juhtimine
TallinnCity