Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Tervis

:

Teenekas arst Lembit Allikmets jäi võltsimises lõplikult süüdi

Riigikohus otsustas esmaspäeval, et ei võta menetlusse endise arsti ja inimuuringute eetikakomitee esimehe Lembit Allikmetsa kassatsioonkaebust ja seega jäi ta dokumendivõltsimises lõplikult süüdi.

Tartu maakohus tunnistas 5. detsembril 2011 Lembit Allikmetsa süüdi dokumendi võltsimises ja mõistis talle rahalise karistuse summas 1524 eurot. Lisaks pidi ta tasuma 480,78 eurot menetluskulude eest.

Kohtu ette viis teeneka arsti ja Tartu aukodaniku koostöö praeguse Valga haigla ülemarsti Andres Selliga. Nimelt korraldas Sell 2006. aasta aprillist septembrini narkoosiravimi 2-kloroprokaiin (2-chloroprocaine) inimuuringu. Lõuna ringkonnaprokuröri Kristiina Laasi koostatud süüdistuse järgi polnud tal aga selleks ravimiameti luba ega nõuetekohast patsientide nõusolekut.

Süüdistuse järgi võltsis Allikmets ajavahemikus 2008. aasta 3. novembrist 4. detsembrini Andres Selli kihutamisel ravimi kliiniliseks uuringuks Tartu Ülikooli inimuuringute eetikakomitee loa.

Lembit Allikmets koostas ja allkirjastas süüdistuse järgi tagantjärele kuupäeva 24. märts 2003 kandva loa, et viia 2006. aastal ebaseaduslikult tehtud ravimi 2-kloroprokaiin kliiniline uuring vastavusse esitatavate nõuetega ja näiliselt seadustada ebaseaduslik uuring.


Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
  Viimased uudised
  Üleskutse
  Lugeja küsib
  Tasub teada
  48h populaarsemad teemad
  Top kommentaarid
  Top lood
  Tervis
  Katsed ja testid
  Lugemissoovitus
  Aed ja kodu
  Gallup

  Küsitluses on osalenud  inimest
  E24
  Valuutakursid
  USD
  0,722 EUR
  GBP
  1,213 EUR
  LTL
  0,29 EUR
  SEK
  0,11 EUR
  RUB
  0,02 EUR
  =
  Kursid seisuga: 17.04.2014
  POSTIMEES.ee
  Naine
  Juhtimine
  TallinnCity