Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Tervis

:

Riiklik lepitaja: arstid kavandavad poliitilist streiki

Riikliku lepitaja kohusetäitja Henn Pärna hinnangul näitavad arstide liidu streigiotsuses toodud nõudmised, et kavandatav streik tuleb puhtalt poliitiline.

«Kui streigi eesmärk on pidurdada arstide väljavoolu Eestist ja hoida ära tervishoiusüsteemi lagunemine muutes selleks rahastamise aluseid, siis on tegu poliitiliste motiividega, mille kohta pole minul lepitajana midagi öelda,» lausus Pärn.

Eesti seadus käsitleb streigi motiivina kollektiivlepingu küsimusi, milleks on töötasu ja puhkeaeg. Selles osas jõudsid läbirääkimised riikliku lepitaja juures kevadel ummikusse ja vormistati lahkarvamuste protokoll. 40 protsenti palka juurde polnud Pärna sõnul haigekassast lihtsalt kuidagi võimalik anda.

Pärna sõnul tekitab segadust streigi kavandajate väide, justkui oleks pärast seda veel peetud tööandjaga läbirääkimisi ja tehtud ettepanekuid konflikti lahendamiseks. «Ma ei tea, kas see tähendab uue lepitusmenetluse algatamist või mitte,» oli ta nõutu.

Tegelikult moodustavad meedikud praegu kaks leeri. Õdede Liit ja Tervishoiutöötajate Ametiühing peavad haiglate liiduga konstruktiivseid läbirääkimisi ja neil on toimiv leping. Teise leeri moodustavad Arstide Liit ja Tervishoiutöötajate Kutseliit, mille liikmed on otsustanudki nüüd streigi peale välja minna.

Pärn juhtis tähelepanu, et meie solidaarsuskindlustus põhineb riigieelarvel ja riigi majanduskasvu prognoosidel. «Võtta palgaraha haigekassa reservidest, nagu on ette pandud, pole mõeldav, sest tegu on püsikuluga, milleks tuleb ka edaspidi raha leida. Reservid pole üldse selleks mõeldud,» selgitas ta.


Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
Viimased uudised
Üleskutse
Lugeja küsib
Tasub teada
48h populaarsemad teemad
Top kommentaarid
Top lood
Tervis
Katsed ja testid
Lugemissoovitus
Aed ja kodu
Majandus24
Valuutakursid
USD
0,762 EUR
GBP
1,261 EUR
LTL
0,29 EUR
SEK
0,109 EUR
RUB
0,02 EUR
=
Kursid seisuga: 02.09.2014
POSTIMEES.ee
Naine
Juhtimine
TallinnCity