Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Kaup

:

Miks eestlased tegelikult bussis vahekäigu pool istuvad?

Viimase poolteise nädala jooksul on meie kaebusteraamatus erakordselt suurt tagasisidet saanud postitus, kus arutletakse linnaliinibussides istumise üle. Otsustasime ka meie lugejatele teha väikse kokkuvõtte, millega vahekäigupoolses osas istuvad inimesed oma valikut põhjendavad.

Teemaalgataja tahtiski aru saada, mis toimub nende inimeste peas, kes linnaliinibussis vahekäigu pool istuvad, kui paljud inimesed bussis seisavad. «Olen ka ise tavaline individualist, kes võimalusel rongis ja pikamaabussis üksi istub, aga mul ei tuleks mõttessegi seda linnaliinibussis teha,» kirjeldas ta ning selgitas, kuidas ta peab tihti bussis silmad kinni panema ja sügavalt sisse-välja hingama, et ei peaks selliseid inimesi nägema.

Põhjendusi vahekäigu poolsel istmel istumiseks tuli mitmesuguseid:

 • Mina istun ka alati akna poole. Erandi teen vaid siis, kui aknapoolne iste nii must on, et kohe kuidagi sinna istuda ei saa. Sel juhul istun tõesti ka vahekäigu poole.
   
 • No mina olen äärmisel istmel istunud siis, kui ma tean, et ma lähen paari peatuse pärast välja. Muidu istub mingi mammi hunniku kompsudega kõrvale ja kui ta on istuma sättinud end, tahan mina juba mööda minna.
   
 • Mina küsin viis eurot sellelt, kes tahab minu kõrvale istuda. Mulle meeldib privaatsus ning ei lase kedagi enda kõrvale va sõbrad, tuttavad ja ka pereliikmed.
   
 • Ma istun juba aastaid kõikides bussides (ja ka teistes transpordivahendites) võimalikult ukse juures, paremal pool, vahekäigupoolsel istmel. Ja ma ei pea mitte kellelegi põhjendama, miks just seal. Kui keegi soovib minu kõrvale akna alla istuda, siis avaldab verbaalselt oma soovi ja ma lasen ta heameelega endast mööda.
   
 • Kas need, kes ei salli, kui keegi istub vahekäigu pool, kuid ise istuks parema meelega sinna asemele, ei arva, et kui nendele käib üle jõu akna alla istumiseks istuja poole pöörduda, siis ka sellel vahekäigu pool istujal võib käia üle jõu küsida väljapääsuvõimalust juhul, kui ta istuks akna poole ja keegi istuks talle kõrvale, blokeerides väljumistee?
   
 • Olen üks neist vahekäigu pool istujatest ning selgitan. Mul on tõsine FOOBIA, sest liiga tihti on minu kõrvale sattunud istuma mõni usuhull, ohtra lõhnaõliga ülekallatud daam, haisev joodik jne. Niimoodi ma kontrollin, kes minu kõrvale istuma satub. Ja loomulikult loobun ma oma kohast täielikult, kui istuda soovijaks on mõni eelpool nimetatu. Anna andeks, et ma tekitan sulle probleeme sellega, et pead minu käest küsima luba istumiseks. Olen samasugune individualistlik eestlane nagu sina, tahan teha asju nii, nagu mulle meeldib. Just nagu sullegi. Otsin pigem alati võimalust istuda üksiku koha peale, aga alati ei ole see võimalik. Veelkord vabanda, et niimoodi sulle närvidele käin.
   
 • Olen tavaline idioot. Sõidan bussiga paar korda aastas, kui mingi tõsisem jooming tulemas. Muidu sõidan autoga. Lisaks sellele, et istun bussiga sõites vahekäigupoolsel istmel, istun ka poolviltu, kuna jalad ei mahu sinna istmevahesse ära. Ning samas ei püüa kaasreisijate silmadest välja lugeda nende soove. Lisaks suhtun täiesti hoolimatult neisse, kes püüavad peatuses enne siseneda, kuni teised pole saanud väljuda. Õnneks pole 135kg massi juures bussist väljumiseks palju vaja. Siseneda püüdjad saavad oma veast kiiresti aru.

Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
  Sponsoreeritud artiklid
   TERVIS.POSTIMEES.EE
   LOE TERVISEPORTAALIST!
    UNERAHU
    TERVISEPORTAAL
    TERVIS.POSTIMEES.EE
     Viimased uudised
     Üleskutse
     Lugeja küsib
     Tervis
     Tasub teada
     48h populaarsemad teemad
     Top kommentaarid
     Top lood
     Uudised
     Katsed ja testid
     Lugemissoovitus
     Aed ja kodu
     Majandus24
     Valuutakursid
     USD
     0,79 EUR
     GBP
     1,268 EUR
     LTL
     0,29 EUR
     SEK
     0,109 EUR
     RUB
     0,019 EUR
     =
     Kursid seisuga: 24.10.2014
     POSTIMEES.ee
     Naine
     Juhtimine
     TallinnCity