Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Tervis

:

Perearstide selts toetusaktsiooni ajal ületunde ei tee

Eesti Perearstide Selts alustab 1.oktoobrist  aktsiooni, mille käigus osutavad nad arstiabi elanikele täpselt nii palju, kui haigekassa perearstidelt ostab ja omavahelises lepingus on sätestatud.

Perearst võtab iga päev vastu 4 tundi, pereõde 3 tundi ja keskused on avatud endiselt 8 tundi päevas. Vastuvõtuvälisel ajal tegelevad arst ja õde telefonile vastamisega, paberitööga ja enesetäiendamisega. Registraator on ühe nimistu kohta rahastatud 0,2 koormusega, ülejäänu osas vastavad arst ja õde telefonile esimesel võimalusel.

Perearstide selts soovib näidata, milline olukord kujuneb esmatasandi arstiabis, kui arstid annavad abi just nii palju, kui riik täna lepingu kohaselt tellib. Kõik edasine on olnud ületöö, mida perearstide sõnul tehti entusiasmist. Selle aktsiooniga toetab selts arstide liidu nõudmisi normeeritud tööajale ja kutsub kõiki osapooli üles dialoogile.

«Oleme murelikult jälginud Eesti Arstide Liidu streigiga kaasnevat vastukaja ühiskonnas, mis kahetsusväärselt taandub ainult arstide palganumbri kritiseerimisele. Täiesti on jäänud tagaplaanile põhiline - Eesti tervishoid on korraldamata, tervikuks planeerimata ja häbiväärselt arstide, õdede ja hooldajate  tööd väheväärtustav. Poliitikud ei võta vastutust seaduste eest, mis tagaksid arstiabi kvaliteetselt kõigile, minister ei võta vastutust tervishoiukorralduse kaasajastamise eest, haiglad ei võta vastutust maksumaksja raha efektiivse kasutamise eest,» on perearstid seisukohal.


Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
Viimased uudised
Üleskutse
Lugeja küsib
Tasub teada
48h populaarsemad teemad
Top kommentaarid
Top lood
Tervis
Katsed ja testid
Lugemissoovitus
Aed ja kodu
Majandus24
Valuutakursid
USD
0,749 EUR
GBP
1,246 EUR
LTL
0,29 EUR
SEK
0,109 EUR
RUB
0,021 EUR
=
Kursid seisuga: 19.08.2014
POSTIMEES.ee
Naine
Juhtimine
TallinnCity