Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Tervis

:

Perearstide selts toetusaktsiooni ajal ületunde ei tee

Eesti Perearstide Selts alustab 1.oktoobrist  aktsiooni, mille käigus osutavad nad arstiabi elanikele täpselt nii palju, kui haigekassa perearstidelt ostab ja omavahelises lepingus on sätestatud.

Perearst võtab iga päev vastu 4 tundi, pereõde 3 tundi ja keskused on avatud endiselt 8 tundi päevas. Vastuvõtuvälisel ajal tegelevad arst ja õde telefonile vastamisega, paberitööga ja enesetäiendamisega. Registraator on ühe nimistu kohta rahastatud 0,2 koormusega, ülejäänu osas vastavad arst ja õde telefonile esimesel võimalusel.

Perearstide selts soovib näidata, milline olukord kujuneb esmatasandi arstiabis, kui arstid annavad abi just nii palju, kui riik täna lepingu kohaselt tellib. Kõik edasine on olnud ületöö, mida perearstide sõnul tehti entusiasmist. Selle aktsiooniga toetab selts arstide liidu nõudmisi normeeritud tööajale ja kutsub kõiki osapooli üles dialoogile.

«Oleme murelikult jälginud Eesti Arstide Liidu streigiga kaasnevat vastukaja ühiskonnas, mis kahetsusväärselt taandub ainult arstide palganumbri kritiseerimisele. Täiesti on jäänud tagaplaanile põhiline - Eesti tervishoid on korraldamata, tervikuks planeerimata ja häbiväärselt arstide, õdede ja hooldajate  tööd väheväärtustav. Poliitikud ei võta vastutust seaduste eest, mis tagaksid arstiabi kvaliteetselt kõigile, minister ei võta vastutust tervishoiukorralduse kaasajastamise eest, haiglad ei võta vastutust maksumaksja raha efektiivse kasutamise eest,» on perearstid seisukohal.


Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
  Viimased uudised
  Üleskutse
  Lugeja küsib
  Tasub teada
  48h populaarsemad teemad
  Top kommentaarid
  Top lood
  Tervis
  Katsed ja testid
  Lugemissoovitus
  Aed ja kodu
  Majandus24
  Valuutakursid
  USD
  0,758 EUR
  GBP
  1,257 EUR
  LTL
  0,29 EUR
  SEK
  0,109 EUR
  RUB
  0,021 EUR
  =
  Kursid seisuga: 29.08.2014
  POSTIMEES.ee
  Naine
  Juhtimine
  TallinnCity