Fazeri kommivabrikus läks kommide täidis segi

Fazeri šokolaad on ka Eestis väga tuntud.

FOTO: Arno Saar / Õhtuleht

Fazer on otsustanud turult kõrvaldada osa Karl Fazer paberpakendis piimašokolaadikompvekkide karpe, mis sisaldasid Karl Fazer kommide asemel Geisha kompvekke.

«Praak tekkis eksimusest Fazeri tootmises, mille käigus pakendati pähklitäidisega Geisha kompvekid piimašokolaad Karl Fazer tähisega kompvekipaberitesse ning need omakorda komplekteeriti Soome ja Eesti turul müüdavatesse 320g Karl Fazer kommikarpidesse,» selgitas Fazer Eesti turundusjuht Riina Aamisepp.

Eestisse saadetud vale sisuga tooted tuvastati Fazer Eesti  poolt ettevõtte koostööpartneri ning kliendi vahelaos. «Nende toodete väljastamine peatati koheselt ning praaktooteid ei jõudnud ei jaekauplustesse ega ka tarbijateni,» kinnitas Aamisepp.

Yle teatel on vale sisuga kommikarpe u 69 000. Karl Fazeri kommikarpidel puudub märge selle kohta, et see võib sisaldada nisujahu ja pähkelid, sest originaalkommid neid ei sialda, kuna nende täidiseks on puhas piimašokolaad. Pähklid võivad olla ohtlikud allergikutele. 

Fazer on otsustanud müügilt kõrvaldada kommikarbid, mille parim enne kuupäev on 5.07.2013 ja tootmisaeg 5.09.2012. Soomes soovitatakse  vale sisuga tooted  viia tagasi müügikohta ning ostjale antakse raha tagasi.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles