Kriis teeb eestimaalaste toidulaua tervislikumaks

Eestlased tarbivad varasemast enam köögivilju.

FOTO: Teet Malsroos/ Õhtuleht

Konjunktuuriinstituudi tehtud inimeste toitumisharjumusi käsitlenud uuringust selgus, et majanduskriis sunnib inimesi valima varasemast tervislikumat toitu.

Uuringus osalenud 1000 inimesest vastas pool, et majandussurutise tingimustes on nende toitumisharjumused tervislikumaks muutunud.

Sama suundumust näitas ka erinevate toiduainete tarbimistrende puudutanud küsimus – kondiitritooteid, kooke, lihast kulinaartooteid, vorste-sinke ja karastusjooke tarbivad inimesed vähem, köögivilju aga märkimisväärselt rohkem.

Uuringut tutvustanud konjunktuuriinstituudi sotsioloogi Lia Lepase sõnul viitavad tulemused ka sellele, et Eesti inimesed ostavad kauplustest rohkem tooreid toiduaineid ja valmistavad süüa kodus.

«Mõnes mõttes selline sundvalik, et ma ei saa osta võib-olla kalleid valmistooteid, pean ise rohkem tegema, ostma rohkem köögivilju, ei pruugi üldse olla halb meie tervisele,» kommenteeris uuringu tulemusi instituudi direktor Marje Josing.

Samas märkis Josing, et selles küsimuses on olemas erinevused sissetulekute lõikes. «Mida jõukamate inimestega oli tegemist, seda rohkem leidis, et nende toitumine on läinud tervislikumaks. Vaesemad inimesed pidid juba enne väga napilt hakkama saama ja nende puhul on oht, et nende käitumine võib muutuda ebatervislikumaks,» sõnas ta.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles