Kolmandas kvartalis juhtus ligi 1000 tööõnnetust

Pilt on illustratiivne.

FOTO: SCANPIX

Kolmanda kvartali jooksul registreeris tööinspektsioon ligi 1000 tööõnnetust, mida on kümnendiku võrra rohkem kui mullu samal ajal.

Tööinspektsioon registreeris kolmandas kvartalis 998 tööõnnetust, lisaks on täpsustamisel veel 65 õnnetusjuhtumi asjaolud. Neist 841 olid kerged, 155 lõppesid raske kehavigastusega ning kahe tagajärjeks oli töösurm. Võrreldes 2011. aasta kolmanda kvartaliga on registreeritud tööõnnetuste arv kasvanud ligi 10 protsenti.

Enim tööõnnetusi toimus politseinike, turvameeste, vangivalvurite, müüjate, ehitustööliste, veoautojuhtide ja kokkadega. Võrreldes aastataguse ajaga on vähenenud põllumajanduses toimunud tööõnnetuste arv.

«Tööõnnetuste vältimiseks peavad hoolsad olema nii tööandjad kui ka töötajad. Eriti peaks tähelepanu pöörama uutele kolleegidele,» rõhutab Tööinspektsiooni töökeskkonna osakonna juhataja Rein Reisberg. «Kui nad teevad midagi ohtlikul viisil, siis tuleks reageerida.»

Töökeskkonna ohutuse eest hoolitsemine on tööandja kohustus. Ühes tööõnnetusterohkemas valdkonnas, ehitustel, on tööinspektor Jako Oidermaa sõnul peamised puudused järgmised:

«Ehitusplatse külastades jäävad sageli silma tellingud, mis ei vasta nõuetele. Kohati on kaitsepiirded ühe latiga; tellingute vahelised jätkukohad on lahtised, seal puuduvad laudised ja kaitsepiirded; katted on tellingutele kinnitatud nii, et tugevama tuuleiili korral tulevad kinnitustest lahti ning hakkavad tuule käes lotendama jms.

Sageli puuduvad kaitsepiirded kaeviku servades, kus liiguvad töötajad. Silma on hakanud, et on unarusse jäetud juurdepääs töökohale, see toimub üle suurte ebatasasuste või üle lohakalt paigaldatud aluste, mis nõtkuvad ja kõiguvad.»

Katusetööde puhul tuleb eelistada üldkasutatavaid kaitsevahendeid nagu kaitsepiirded ja tellingud või siis kasutada isikukaitsevahendeid nagu ohutusvööd ja -rakmed. Tellingute kasutamisel tuleb jälgida, et piirde kõrgus vastaks kaitsepiirde nõuetele. Turvavahendid peavad olema paigaldatud nii, et need ka tegelikult ohtu ära hoiavad. Ohutusvöö peab olema kinnitatud püsikindla katusekonstruktsiooni või elemendi külge.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles