Lugeja küsib: kui pikalt on õigus oma töögraafikut ette teada?

FOTO: SCANPIX

«Summeeritud tööaja arvestusperiood on kuus kuud, töötan graafiku alusel. Kui pikalt peab olema töögraafik ette valmis?» küsib lugeja.

Vastab Merike Michelson METI personaliabi OÜst.

Töölepinguseaduses ei ole tööajakava etteteatamiseks sätestatud konkreetset päevade arvu. Küll aga tuleb lähtuda selle kehtestamisel üldisest hea usu põhimõttest ning teha tööajakava teatavaks selliselt, et töötajal oleks piisavalt aega sellega tutvuda ning oma eraelu korraldada.

Lisaks töötingimuste teavitamise kohustusele (TLS § 5), kohustub tööandja teatama töötajale tööajakava teatavaks tegemise tingimused, s.h. arvestusperioodi pikkuse ja tööajakavast etteteatamise aja (TLS § 6 lg 6).

Loe lisaks nõuandeid samal teemal või küsi tasuta nõu vastused.ee  lehel.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles