Viineripakis võib leiduda näritud välimusega poolikuid viinereid

Viineripakk pooliku viineriga.

FOTO: Lugeja foto

Postimees.ee lugeja ostis neljapäeval paki Rakvere pereviinereid. Pärast ostu avastas ta, et üks viiner oli pakis poolik ja justkui näritud.

Merimetsa Selverist ostetud 500-grammises Pereviineri pakis torkas lugejale hiljem silma näritud välimusega poolik viiner. Tarbijal tekkis küsimus, kas viinerit on enne pakendamist juba maitstud.

«Poolikuid viinereid võib pakki juhtuda pakkimisliinil, kus viiner takerdub näiteks liini osade vahele, samuti võib viiner pooleks murduda koorimise käigus - viiner nimelt kooritakse kilest lahti ja seejärel pakendatakse,»selgitas Rakvere lihakombinaadi turundusdirektor Triin Lõoke.

Ta selgitas, et kuna viinerite tootmine on Rakveres täielikult automatiseeritud ja liinid töötavad väga kiiresti, ei ole võimalik pakkeliini lõpus viineripakke transportkasti sättivatel töötajatel fikseerida võimalikke poolikuid viinereid, mis pakki satuvad.

«Seda juhtub aeg-ajalt, et märkamata jäänud poolik viiner jääb pakki ja jõuab poeletile,» tunnistas Lõoke, kes lükkas ümber tarbija kahtluse, nagu oleks viinerit enne pakkimist hammustatud.

«Inimkäsi tootmise käigus viinereid ei puuduta. Lihatööstus on väga rangesti kontrollitud tööstusharu Eestis, sealhulgas viinerite tootmine on Rakveres range kontrolli all ning hügieeninõudeid täidetakse ülima täpsusega.»

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles