Võrdle liikluskindlustusi kalkulaatori abil

Avarii Mooni ja Kullerkupu tänava ristmikul.

FOTO: Martin Ilustrumm/Reporter.ee

Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) avas koostöös tarbijaveebiga minuraha.ee kalkulaatori, mille abil saab võrrelda kindlustusandjate liikluskindlustuse teenuse tingimusi ja maksete suurusi.

Veebiaadressil www.lkf.ee asuva kalkulaatoriga saab võrrelda enamiku kindlustusandjate liikluskindlustuse makseid ja muid lepingutingimusi. Samuti on seal ära toodud kindlustusandjate kontaktandmed kindlustuslepingu sõlmimise alustamiseks.

«Kalkulaator on loodud eesmärgiga pakkuda klientidele võimalust mugavalt võrrelda eri kindlustusandjate liikluskindlustuse teenuseid. Seni oli teatud mahus vastav võrdlus kättesaadav vaid kindlustusmaaklerite kaudu. Nüüd on see võimalik ka maaklereid kaasamata,» selgitas LKFi juhatuse liige Hillar Lõhmussaar.

Eestis pakuvad liikluskindlustust üheksa kindlustusandjat: BTA Insurance Company SE Eesti filiaal, AAS Gjensidige Baltic Eesti filiaal, AS Inges Kindlustus, Codan Forsikring A/S Eesti filiaal, ERGO Kindlustuse AS, If P&C Insurance AS, Salva Kindlustuse AS, Seesam Insurance AS, Swedbank P&C Insurance AS. Tänaseks on kalkulaatoriga liitunud neist seitse.

Lõhmussaare sõnul määravad kindlustusandjad kindlustusmakse suuruse ja kindlustuslepingu tingimused lähtuvalt kliendi sisestatud andmetest. «Arvestades, et kindlustusmakse suurus sõltub ka teeninduskanalist, võib arvata, et kindlustusandja näitab kalkulaatoris oma soodsaima teeninduskanali kindlustusmakset,» lisas Lõhmussaar.

Toimetus ootab lugejate küsimusi Saada küsimus

Populaarne

Tagasi üles