Lugeja küsib: millal tekib õigus uues töökohas puhkust saada?

FOTO: SCANPIX

«Olen nüüdseks tööl olnud 7 kuud. Töö algab väga varakult ja kohal peab olema 5.30 hommikul ning buss viib juba kella 5st. Siit küsimus, et millal minul on õigust saada puhkust ja kas sinna lisanduvad ka mingid lisapäevad, kui kasvatan kolme alaealist last, kellest üks on raske puudega? Tean vaid, et aastas on ette nähtud kolm lapsepäeva puhkepäevadeks, kuid mitu lapsinvaliidipäeva saan kasutada ühes kuus või aastas?» küsib lugeja.

Vastab Tiit Kruusalu METI personaliabist.

Kooskõlas töölepinguseaduse § 68 4 tekib töötajal puhkuse nõudeõigus, kui ta on töötanud 6 kuud.

Puudega lapse vanemal on õigus saada lisapuhust üks keskmiselt tasustatud tööpäev kuus kuni lapse 18-aastaseks saamiseni. Vanemal, kes kasvatab kuni 14-aastast last või kuni 18-aastast puudega last, on õigus saada igal kalendriaastal kuni kümme tööpäeva tasustamata lapsepuhkust.

Loe lisaks nõuandeid samal teemal või küsi tasuta nõu vastused.ee lehel.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles