Lugeja küsib: kas MUPO teeb trahvi, kui jätan valideerimata ostetud kuupileti?

Ühiskaart.

FOTO: Toomas Huik

Tarbija24 lugeja uurib, kas munitsipaalpolitseil on õigus teha trahv kui inimene jätab ühissõidukis valideerimata ühiskaardi, millele ta on ostnud kuupileti. Kuupileti ostmisel tuleb määrata nagunii ka pileti kehtivusaeg. Kui inimene on teenuse eest juba tasunud, kas teda on siis võimalik karistada vaid selle eest, et kaart on valideerimata, küsib lugeja?

Vastab Munitsipaalpolitsei ameti pressiesindaja Meeli Hunt.

Vastavalt Tallinna Linnavolikogu 20.09.2012 määrus number 22 jõustumine 01.01.2013 § 11 lg 6 hakkab E-kaardile ostetud 30 päeva kaart kehtima ostumomendil määratud kuupäevast ja kehtib 30 päeva jooksul kuni viimase päeva lõpuni kella 23.59-ni. 30 päeva kaart annab sõidu õiguse pärast igakordset sõidu valideerimist ühissõidukisse sisenemisel. See on määruses üheselt mõistetavalt ja selgesõnaliselt kirjendatud.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles