Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Eestis vastutab lasteaed koduse tordi ohutuse eest

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Paljudes eesti lasteaedades korraldatakse heategevuslikke koogilaatu, kuhu vanemad toovad kodus tehtud küpsetisi. | FOTO: Mihkel Maripuu/Postimees

Austraalia ühes väikelinnas keelati kodus tehtud küpsetiste viimine lasteaeda, sama kord kehtib ka paljudes Eesti lasteaedades, sest just lasteasutusel laseb vastutus pakutava toidu ohutuse eest.

«Seadus ei keela kodus või mujal kui lasteaias valmistatud toidu pakkumist lastele sündmuste puhul nagu näiteks sünnipäev, tähtpäev, heategevuslaat,» selgitas veterinaar- ja toiduameti  jaekaubanduse, mahepõllumajanduse ja mitteloomse toidu büroo peaspetsialist Eve Rehelem.

Ta lisas, et vastutab sellise toidu pakkumise eest aga lasteaed, mis on toiduseaduse mõistes toidu käitleja ning  seega võtab endale vastutuse lasetaias pakutava toidu suhtes. «Antud juhul on tegemist küsimusega, kas lasteaed soovib endale sellist vastutust võtta ning kas lapsevanemad on sellise lahendusega päri. Kodus või mujal kui lasteaias valmistatud toidu pakkumine on seega lasteaia sisemine otsus,» tõdes ta.

Rehelemi sõnul tuleb lisaks arvestada olukorraga, et lasteaia rühmas võib olla lapsi, kel esineb erinevaid allergiaid ja seega peab täpselt olema teada see, milliseid koostisosi valmistatud toit sisaldab. «Seadusest tulenev nõue on, et lastele pakutav toit on ohutu ning kvaliteetne,» toonitas ta.

Austraalia Knoxi linnavõim keelas kodus tehtud küpsetiste pakkumise lasteaedades, kuna pole teada, kas nende tegemisel on järgitud toiduohutust. Sama kord kehtib Tarbija24 lugejate kinnitusel ka mitmes Eesti lasteaias.

Tagasi üles