Eestlased tagastasid mullu rohkem taarat

Taaraautomaadid.

FOTO: Peeter Kümmel / Sakala

Eesti Pandipakend kogus ja suunas eelmisel aastal taaskasutusse enam kui 226 miljonit ühekordse kasutusega pandi alla kuuluvat joogipakendit.

2012. aastal koguti kokku ja suunati taaskasutusse 89 protsenti plastpudelite, 86 protsenti klaaspudelite ja 62 protsenti plekkpurkide turule paisatud massist.

Eesti Pandipakendi tegevjuhi Rauno Raali sõnul võib öelda, et majandussurutisest tingitud rasked ajad on joogitootjate ja maaletoojate jaoks möödas ning turg on stabiliseerumas. Pakendite müük möödunud aastal küll oluliselt ei suurenenud, kuid näitas siiski väikest 1,3-protsendist tõusutrendi võrreldes eelnenud aastaga.

«Pandipakendite tagastus tervikuna on aasta jooksul kasvanud, mille tunnistuseks on asjaolu, et taaskasutusse õnnestus mullu suunata 11 780 tonni ühekordse kasutusega pandipakendeid, mida on 4,8 protsenti rohkem kui ülemöödunud aastal,» selgitas Raal.

Rauno Raali sõnul on alates 2005. aasta maist, mil käivitus praegune pandipakendi süsteem, kokku kogutud ja taaskasutusse suunatud tervikuna üle 1,98 miljardi pandipakendi.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back