Lugeja küsib: kas sissekirjutus annab ka õiguse pärimiseks?

Kortermaja koridor.

FOTO: Mihkel Maripuu/Postimees

«Korterisse on sissekirjutatud ema ja tütar, kuid korteriomanik on ema. Kas ema surma korral tekib tütrel pärimisõigus pelgalt seetõttu, et ta on sinna sissekirjutatud?» küsib venekeelse Postimehe lugeja.

Vastab Tallinna kesklinnavalitsuse pressiesindaja Kerttu Rakke.

 Omandisuhteid rahvastikuregistri seadus ei reguleeri. Korteri pärivad seadusejärgsed pärijad olenemata nende elukoha aadressist. Rahvastikuregistri seaduse § 48 järgi ei anna rahvastikuregistrisse kantud elukoha aadress isikule õigust kasutada aadressijärgset ruumi elukohana, kui puudub ruumi kasutamise õigus seaduses sätestatud alustel.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles