Kredex pakub taas korterelamutele renoveerimislaenu

Kortermaja renoveerimine.

FOTO: Aldo Luud / Õhtuleht

Alates sellest nädalast saavad korterelamud SEB ja Swedbanki kontorites esitada laenutaotlusi.  Renoveerimislaenu minimaalseks summaks on 6400 eurot.

Kredex teatas, et sõlmis laenulepingud SEB ja Swedbankiga korterelamu renoveerimislaenu väljastamiseks. Renoveerimislaenu jaoks on eraldatud 23 miljonit eurot, millest 16 miljonit on Vabariigi Valitsuse poolt heaks kiidetud laen riigikassalt ja seitse miljonit eurot Kredexilt, sealhulgas struktuurivahendid.

«Kredexi renoveerimislaenul on võrreldes tavalaenuga kaks peamist eelist, esiteks on ta pisut odavam kui tavalaen ja teiseks fikseeritakse intress kümneks aastaks. Korteriomanik teab seega täpselt, milline on tema maksekoormus järgmise kümne aasta jooksul,» ütles Kredexi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juht Mirja Adler.

Esialgsel hinnangul jääb lõppintress korterelamule alla 3,5 protsendi. Laenu eeltingimuseks on korterelamule teostatud energiaaudit.

Ajavahemikus 2009-2012 on 493 korterelamule eraldatud renoveerimislaenu kogumahus 49 miljonit eurot, keskmine laenu pikkus on 15 aastat ja keskmine intress neli protsenti aastas fikseerituna kümneks aastaks. Laenu abil on renoveeritud 1,2 miljonit ruutmeetrit pinda. Keskmine oodatav energiasääst on 37 protsenti maja kohta.

Kredexi korterelamu renoveerimislaen on vajalik eelkõige korterelamu tervikliku rekonstrueerimise rahastamiseks ning väikeste korterelamute renoveerimiseks, kuna nendel on investeering ruutmeetri kohta kõrgem.

Kredex käivitas korterelamute renoveerimislaenu programmi 2009. aastal. Sihtfinantseeringu kogusummas 72 miljonit eurot moodustavad struktuurivahendid Euroopa Regionaalarengu Fondist, riigigarantiiga laen Euroopa Nõukogu Arengupangast, Vabariigi Valitsuse laen ning Kredexi omavahendid.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles