Hulk koolilõpetajaid vajab riiete ostmiseks heategijate abi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Heategijad abistavad raskustes koolilõpetajaid riiete hankimisel.

FOTO: Peeter Langovits

Alates 2001. aastast on MTÜ Jeeriko heategevusprojekti «Soe süda» raames riidesse pandud sadu põhikoolide, gümnaasiumide ja kõrgkoolide lõpetajaid. Sel aastal saab peorõivaste ostmiseks rahalist abi üle 50 noore.

Projekti üks eestvedaja Angela Olt rääkis, et idee koolilõpetajaid riiete ostmisel aidata sündis 2000. aastal, mil ta tütar gümnaasiumi lõpetas. Aktusel silmas Olt paari last, kes tundsid end kogu aktuse jooksul ebamugavalt ja pugesid pildistamise ajal teise varju. Põhjuseks viletsad riided.

Aastake hiljem läks «Soe süda» ettevõtjate ja omavalitsuste toel käima ning sellest ajast on peoriided ostetud ligi 600 noorele. Enamik abisaajaid on pärit Lääne-Virumaalt, kus MTÜ Jeeriko tegutseb. Samuti on Lääne-Virumaalt pärit suurem osa annetajatest: Tapa ja Vinni vald, Rakveres tegutsevad Krooni Selver, N-Kaubmaja, Krismer-Au ja Virulane. Teiste seas on projekti toetanud ka Kuusakoski ja Linnaking.

Omavalitsuste sotsiaaltöötajate ja koolidega koostöös välja valitud abivajajad saavad tähtsaks päevaks kõik vajaliku alates pesust, lõpetades kingade ja aksessuaaridega. Valiku teeb noor ise.

Lõpetaja rõivastele kulub mõnel puhul alla tuhande, teisel jälle 4000 krooni. Kõige rohkem maksavad Olti sõnul kingad ja eriti poiste kingad. Lisaks on kallid ka ülikonnad, triiksärgid ja lipsud.

Toimetus ootab lugejate küsimusi Saada küsimus
Tagasi üles