Kurioosum: igale elektrirongiga sõitjale võib teha trahvi

Selline nupuvajutus enne elektrirongi sisenemist võib kaasa tuua trahvi.

FOTO: Heiko Kruusi / Linnaleht

Eestis on tekkinud praegu kurioosne olukord, kus ilma nupule vajutamata rongile ei pääse, aga seda tehes rikub inimene reisijateveo eeskirja ja talle võib määrata kuni 38 euro suuruse trahvi.

«Elektriraudtee uutel rongidel peab reisija ise uksi avama nupuvajutusega. Samas on kehtiva Elektriraudtee reisijateveo eeskirjaga see trahvi ähvardusel keelatud!» imestas Tarbija24 kirjutanud rongisõitja.  

Rongifirma kodulehel avaldatud veoeeskirjades on tõesti kirjas, et reisijatel on keelatud avada rongi välisuksi. Selle nõude vastu eksimisel aga võib sõitjale määrata kuni 600-kroonise  (u 38 eurot) trahvi või ta rongist maha tõsta.

«Tõepoolest on vanas reisijaveoeeskirjas punkt, mis keelab reisijatel avada välisuksi,» tunnistab Elektriraudtee pressiesindaja Norbert Kaareste. Ta kinnitas, et antud punkt sisult tähendab ikkagi seda, et iseseisev, st ilma rongijuhi loata uste avamine on keelatud. «Kuna jutt käib avamisest mitte ettenähtud kohas, siis peatuses avamise eest trahve tehtud ei ole,» sõnas Kaareste.

Pressiesindaja sõnul on reisijaveoeeskiri hetkel uuendamisel seoses üleriigilise opereerimise algusega alates 1. jaanuarist.

«Oleme planeerinud hiljemalt oktoobrikuu keskkohaks välja vahetada kõik reisijaveoeeskirja infoplakatid rongides ja ooteplatvormidel,» lubas ta.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles