Villu Pruulmann on oma firmas kavandanud traditsioonilise puutööna väga omanäolisi tänapäevaseid tooteid. «Puutun iga päev kokku puidu kordumatu iluga, ja see on inspireeriv,» räägib Pruulmann. «Näiteks tammelaud «Suudlus» on tehtud Toomemäel kasvanud puust. Linna keskel ülikooli taga sirgunud tamme all suudlesid aastakümnete jooksul tuhanded armunud tudengid...» räägib autor. Tammest toolide hind on 16 000 krooni. www.moobel.commit.ee

FOTO: Mihkel Maripuu

Ehedad materjalid, võluvad vormid ja kasutamismugavus iseloomustavad tänavu sügisel Eesti disainerite ja tootjate loodud mööblit.

Huvitav mööbel on valminud sisearhitekt Tiiu Truusi ja salongi Inside koostööna. «Moodulriiulid, söögilauad ja linasest riidest kattega toolid, kahest kušetist kokku käiv nurgadiivan ei moodusta ühist nimetajat, kuigi neid koos kasutada pole keelatud.

FOTO: Mihkel Maripuu

Tarmeko astus novembri algul Tokyos toimunud disainimessil üles uudse elegantse tooteseeriaga, mille disainis Ristomatti Ratia. Diivanikomplekti «Pillow», mille valmistamisel on kasutatud looduslikke materjale ja pehmenduseks sulgi, vahvad lisandid on mobiiltelefoni- ja ajakirjade taskud. Eestis saab «Pillow» diivanit (pildil oleva mudeli hind 9500 krooni) peagi osta Tallinna Mööblimajast ja Tartu Mööblimaja Tarmeko kauplusest.

FOTO: Mihkel Maripuu