Saksa kohus: abiraha peab saama töötu, kes pole päevagi töötanud

FOTO: SCANPIX

Saksamaal otsustas kohus, et töötu abiraha peavad saama ka need euroliidust pärit inimesed, kes pole päevagi Saksamaal tööd teinud, kuid on seal pikemat aega elanud. See muudatus puudutab 130 000 Euroopa Liidust pärit inimest, kes otsivad Saksamaal tööd.

Selline otsus langetati, kui neljaliikmeline pere taotles Põhja-Rein-Vestfaali liidumaal  Essenis abiraha, kirjutab Local. Pere selgitas kohtus, et nad tulid Saksamaale tööd otsima, kuid see ei õnnestunud ja töötukassast said nad vähe abi.

Saksa seaduste kohaselt ei saa töötu abiraha need inimesed, kes tulid riiki tööd otsima, kuid kellel see ebaõnnestus.  Gelsenkircheni kohus otsustas, et antud pere ei vasta sellele kriteeriumile, kuna perekond oli olnud riigis enam kui aasta, enne kui taotlesid rahalist abi. Nad ei pöördunud riiki tulles kohe  töötukassasse.

Kohus leidis, et kuna Esseni töötukassa ei pingutanud piisavalt, et leida pereisale tööd, siis pole neil õigust sotsiaaltoetustest keelduda.

Pere, kus on isa, ema ja kaks last, saabus Saksamaale 2009. aastal ja on seni elanud lastetoetusest ja kodutute ajalehe müügist. Emal õnnestus hiljuti tööle saada, kuid töötasu on nii madal, et ta vajab riigi poolset abi ka edaspidi.

 

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles