Eesti noored otsivad üha enam tööd ka Kanadast

Egon Odras elab Vancouveris ja töötab Grouse Mountaini keskuses suusainstruktorina. Ta leiab, et suure raha teenimise asemel võiks Kanada loodust imetleda.

FOTO: Erakogu

Austraalia kõrval meelitab Eesti noori tööle ka Kanada, kuhu on 2010. aastast tööviisaga reisinud umbes 400 eestlast.

Ilmselt pole Eestis varsti ühtegi noort, kellel mõni sõber või tuttav poleks Austraalias tööl käinud. 2005. aastast alates on Austraalia väljastanud 9204 tööviisat Eesti noortele vanuses 18 kuni 30. Arvud näitavad, et huvi kasvab.

Kanada hakkas 18–35-aastastele Eesti kodanikele pakkuma tööviisat 2010. aastal. Loa Kanadas töötada on saanud üle 400 Eesti noore. Tahtjaid oleks veelgi, kuid erinevalt Austraaliast on Kanada tööviisade arvu piiranud. Tänavune kvoot oli 125.

«Kui mina viisat taotlesin, ei olnud Kanada veel nii populaarne. Kõik sõitsid Austraaliasse,» rääkis Vancouveris suusainstruktorina töötav Egon Odras (26), kes reisis Kanadasse esimest korda 2011. aasta juunis ja hakkas tööle Seedrioru Eesti kogukonna laagris. Tööd aga jätkus kuuks. Teise kuu sisustas Odras hääletades ja Kanada loodusega tutvudes. Siis aga lahkus ta Inglismaale Birminghami ülikooli seiklusturismikorraldust õppima.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles