Petetud klient: suurele kataloogifirmale ei loe 700-eurone trahv midagi!

Bakker Hollandi reklaamleht.

FOTO: Erakogu

Möödunud aasta oktoobris otsustas Tallinna halduskohus, et tarbijakaitseameti poolt kaugmüügifirmale Bakker Holland määratud sunniraha on õiguspärane ning firmal tuleb koos täitekuludega tasuda 743 eurot.

Asjatult hiigelsuurt auhinnaraha ootavate klientide teavitamise oma südameasjaks võtnud Agu Tani usub, et ligemale kahekümnes riigis lillesibulaid, seemneid ja istikuid pakkuv firma nõnda väikese trahvi peale oma aastatepikkust lubaduste-strateegiat muutma ei hakka, kirjutab Õhtuleht.

Poolteist aastat tagasi potsatas ka Agu Tani postkasti Bakkeri kataloog. Tani tõdeb, et silma järgi euro maksva nänniga meelitatakse tuhandeid inimesi tellima, kuid pahnkingitustest oluliselt suurem petmine on kuldkliendile 50 000 euro suuruse peaauhinna lubamine. Ta lisab, et ka selles poleks veel midagi hullu, kuid lubadusega ei käiks kaasas lennukas kiri: Õnnitleme sind, oled võitnud!

Suure sõnavahu sees orienteerudes jõudis Tani siiski lauseni, et võit garanteeritakse, kui ta osutub valituks.

Ligemale aasta tagasi tegi tarbijakaitseamet firmale ettekirjutuse ebaausa kauplemisvõtte kasutamise lõpetamiseks, ning kuna ettevõte ei täitnud ettekirjutust, saatis amet selle sundtäitmisele.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles