Taara tagastajad on aidanud üle 43 000 lapse viia teatrisse

Taaraautomaat.

FOTO: Kalev Saar

Eesti Pandipakendi heategevuskampaania raames on heade annetajate abiga saanud teatris käia tänaseks üle 43 000 lapse.

Eelmisel aastal kogus ettevõte kokku ja suunas taaskasutusse 241,22 miljonit ühekordset pakendit, mis on ümberarvutatult 13 749 tonni. Võrreldes 2012. aastaga suurenes kokku kogutud pakendite kogus 14,53 miljoni võrra, mis on peaaegu 2000 tonni rohkem.

«Tervikuna on pandipakendite tagastus kasvanud aastaga 6 protsenti. Sama palju kasvas eelmisel aastal ka vastavate pakendite müük. See näitab, et inimesed tunnevad ennast majanduslikult kindlamalt ja seetõttu on suurenenud ka tarbimine,» selgitas Eesti Pandipakendi tegevjuht Rauno Raal.

Paljudes pakendiautomaatides on  võimalik tagatisraha annetada ka heategevuskampaaniale Aitan Lapsi. Kampaania käivitas 2011. aastal heategevusfond Aitan Lapsi koostöös Eesti Pandipakendi, Tomra Balticu ja teistega vähekindlustatud lastele kultuurielamuste pakkumiseks. «Mul on hea meel tõdeda, et ka eelmisel aastal on inimesed olnud nii toetavad ja teinud üle 89 000 annetuse. Tänaseks päevaks on heade inimeste abiga juba 43 133 puudustkannatavat last saanud teatris käia,» ütles Raal.

Alates heategevuskampaania algusest 2011. aasta mais on inimesed pakendiautomaadi kaudu teinud laste heaks annetusi 202 435 euro väärtuses.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back