Autode registreerimine muutub euroliidus lihtsamaks

Eestis tehtud tehnoülevaatus hakkab kehtima ka teistes riikides.

FOTO: Liis Treimann

Teisipäeval toimunud hääletusel andsid Euroopa Parlamendi saadikud heakskiidu ELi nõukoguga saavutatud kokkuleppele tehnoülevaatuste miinimumnõuete, sõidukite registreerimisdokumentide ja teeäärse tehnokontrolli kohta.

Reeglid, mida täiendatakse eesmärgiga parandada liiklusohutust, sätestavad uued miinimumnõuded tehnoülevaatustele ja inspektorite koolitusele ning pädevusele, teatas Euroopa Parlament. Liikmesriigid võivad sätestatada karmimaid nõudeid kui ette nähtud ühtsetes miinimumnõuetes.

Samuti lihtsustatakse sõidukite ümberregistreerimist teises liikmesriigis. Uute reeglite kohaselt tuleb sõiduki ümber registreerimisel tunnustada kehtivat tehnoülevaatuse kontrollkaarti samaväärsena liikmesriigi kontrollkaardiga, kuhu sõiduk registreeritakse.

Juhul kui ilmneb, et läbisõidumõõdikuga on manipuleeritud eesmärgiga anda sõiduki läbitud vahemaast vale ettekujutus, peavad liikmesriigid tagama vastavad karistused.

Euroopa Komisjon soovis eelnõud esitades kehtestada ühtsed tehnoülevaatuste miinimumnõuded ka mopeedidele ja mootorratastele, kuid ELi Nõukogu ja Euroopa Parlamendi vahel saavutatud kokkuleppe alusel sätestatakse tehnoülevaatuse nõue mootorratastele silindrimahuga üle 125cm3 aastast 2022 ja jäetakse liikmesriikidele võimalus need siiski välja jätta reeglite kohaldusalast, juhul kui liikmesriik on kehtestanud tulemuslikud alternatiivsed liiklusohutusmeetmed.

Toimetus ootab lugejate küsimusi Saada küsimus

Populaarne

Tagasi üles