Pea pooltel FIEdel on tuludeklaratsioon esitamata

E-maksuamet.

FOTO: Postimees.ee

Tuludeklaratsiooni esitamise tähtaeg füüsilisest isikust ettevõtjatele on esmaspäeval, 31. märtsil, kuid 16 000 neist pole seda siiani teinud.

Tänase  seisuga on oma 2013. aasta tuludeklaratsiooni esitanud 19 001 füüsilisest isikust ettevõtjat, amet ootab deklaratsioone kokku 35 000 FIE-lt, teatas maksuamet.

Amet juhib tähelepanu, et tuludeklaratsiooni peavad esitama kõik füüsilisest isikust ettevõtjad. FIEdel tuleb esitada tuludeklaratsiooni põhivorm A ja vorm E kõikidel juhtudel, olenemata sellest, kas ja kui palju ettevõtlusest tulu saadi. Juhul, kui ettevõtlustulu ei saadud, tuleb esitada vorm E nullidega. Deklaratsiooni esitamise kohustus on ka siis, kui ettevõtlus 2013. aastal katkestati või lõpetati.

 «Ettevõtlustulu deklaratsiooni vormi E peavad esitama ka need inimesed, kes ei ole ennast füüsilisest isikust ettevõtjana registreerinud, kuid on saanud maksustamisperioodil ettevõtlustulu,» rääkis maksu- ja tolliameti teenindusosakonna juhtivspetsialist Hannes Udde. «Ettevõtlus on majandus- või kutsetegevus, mille eesmärk on saada tulu kauba tootmisest, müümisest või vahendamisest, teenuse osutamisest või muust tegevusest, kaasa arvatud loominguline või teaduslik tegevus,» selgitas Udde.

 Udde sõnul jätavad FIEd oma tulude deklareerimise tavaliselt viimasele nädalale ja kahjuks on ka neid, kellele peab nende kohustusi meelde tuletama. «Näiteks eelmisel aastal esitas oma tuludeklaratsiooni hilinemisega ligi 3000 füüsilisest isikust ettevõtjat. Peamine põhjendus hilinemisele oli see, et tulude-kulude kokkusaamine võttis aega ning nii mõnelegi oli üllatuseks, et deklaratsiooni esitamise kohustus on ka juhul, kui ettevõtlust ei toimunud,» rääkis Udde.

Tänase päeva seisuga on oma möödunud aasta tulud deklareerinud 569 287 maksumaksjat. Deklaratsiooni juba esitanutele tagastatakse tulumaksu 85,6 miljonit eurot ja juurde tuleb maksta 13,3 miljonit eurot. Tagastatud on tulumaksu 71,6 miljonit eurot.

 Mullu deklareeris oma ettevõtluse tulud 34 317 füüsilisest isikust ettevõtjat.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back