Video: kuidas saab Fazeri šokolaad päris kanamuna sisse?

Mignon-muna.

FOTO: Fazer

Soomes lihavõttepühade sümboliks kujunenud Fazeri Mignon-munad on päris kanamuna koore sees olevad šokolaadimunad. Neid toodetakse Fazeri Vantaa tehases ning tootmine algab novembris.

Mignon-muna ümber olev ehtne munakoor saadakse Soomes asuvast kanalast, kus kanamunad valitakse välja rangete kvaliteedi ja suurusnõuete alusel ja saadetakse need Scaneggi edasiseks töötlemiseks.

Kanamunad tühjendatakse sisust erilise imemismeetodiga, peale mida tühjad munakoored puhastatakse, desinfitseeritakse ja kuivatatakse ning saadetakse Fazeri Vantaa tehasesse.         

Tehases munakoored täidetakse ükshaaval käsitsi nougat-täidisega, mis sisaldab mandleid, sarapuupähkleid, suhkrut, kakaovõid, vaniljet ja kakaomassi. Täitmine on täpne töö, kuna igas Mignon-munas peab olema 52 grammi nougat-täidist.

Peale seda, kui munakoor on täidetud šokolaaditäidisega, paigutatakse see jahutustunnelisse. Täiteava suletakse seguga, mis on valmistatud tuhksuhkrust, riisivalgust ja veest.

Ka munade pakendamine on käsitsitöö. Hetkel Fazeri tootmises olevatest maiustest on Mignon vanuselt teine, sellest vanem on ainult aasta varem tootmisse läinud Pihlaja.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles