Loodusesõpru kutsutakse veebis linnupäevikut pidama

Punarind.

FOTO: Tiit Külaots

Eesti Ornitoloogiaühing (EOÜ) kutsub linnuhuvilisi jälgima oma aias pesitsevaid linde ja osalema uues pikaajalises rahvateaduse projektis «Suvine aialinnupäevik».

Selle eesmärk on linnusõprade abiga koguda andmeid ja täiendada teadmisi meie aedades pesitsevate linnuliikide kohta. Kuigi aialindudega puutume kokku pea igapäevaselt, teame just tavalisemate lindude käekäigust võrdlemisi vähe, teatab ühing. «Suvise aialinnupäeviku» abil saab ühing aga edaspidi jälgida kümnete aialindude leviku ja pesitsemisedukuse iga-aastast muutumist ja vajadusel muutustele reageerida.

Aialinnupäeviku pidamine on lihtne ja igaühele jõukohane. Selleks loodud veebirakenduse abil saab igaüks luua oma isikliku aialinnupäeviku, kuhu saab kirja panna kõik aias kohatud ja pesitsevad linnud ning ka muud loomad. Kõik päevikusse sisestatud andmed ja kommentaarid saab vaatleja endale päeviku vormis ka salvestada ja välja trükkida.

Ühtlasi on võimalik kaardirakenduse abil jälgida teiste projektis osalevate aedade linnustatistikat ning tuntumate rändlindude saabumist Eestisse. Veebilehelt leiab lisaks juhiseid linnusõbraliku aia loomiseks. Suvine aialinnupäevik asub veebilehel www.eoy.ee/aed.

Toimetus ootab lugejate küsimusi Saada küsimus

Populaarne

Tagasi üles