Ihtüoosihaigele Kaidole ehitatakse päikesepaneeliga maja

Kaidole planeeritav uus maja.

FOTO: Lastefondi kodulehekülg

Tartu Ülikooli kliinikumi lastefond valis ihtüoosi põdevale 8-aastasele Kaidole uue elamise ehitamise projekti partneriks Seve Ehituse ASi, kes tegi parima pakkumise.

Kokku laekus fondile majaehituseks kolm pakkumist, millest kvalifitseerusid kaks: Ritsu AS ja Seve Ehituse AS. Nemad esitasid täislahenduse põhimõttel «võtmed kätte». Kandideerida oli võimalik kõikidel ettevõtetel ning kuigi oodatud olid ka näiteks vooderdusega palkmajade pakkumised, siis neid ei laekunud.

Mõlema sõelale jäänud hoone puhul on tegemist energiasäästliku puitkarkass-elementmajaga ning pakkumiste hinnaklass oli sama. Seve Ehituse kasuks otsustati, kuna hinnapakkumise sisaldab ka teed (~80 m), kuuri, imbala, päikesepaneeli ning sisustust – köögimööblit, diivaneid, lampe jm. Samuti tuldi fondile lahkesti vastu maja ruumilahenduse muutmisel. Lastefondi tegevjuht Küllike Saar on veendunud, et Seve Ehitus saab olema asjatundlik koostööpartner, kes on südamega asja juures.

Lahendamata aga on veel tulevasele majale puurkaevu rajamine, mis projekti raames samuti täiendavalt tuleb ette võtta. «Siinkohal on kõik puurkaevude ehitusega seotud ettevõtted oodatud Lastefondiga ühendust võtma ja oma pakkumist tegema,» rääkis Saar. Lisaks plaanib Kaido vanaema fondi kaasabil esitada puurkaevu ehitamise taotluse ka kohalikule omavalitsusele hajaasustuse programmi 2014. aasta vooru raames.

Seve Ehituse hinnapakkumine majale tarnituna ja paigaldatuna oli koos käibemaksuga 80 670 eurot. Tegemist on ettevõtte pakutava tüüpmajaga Hegle (78,6 m2), mis kohendatakse firma inseneride abiga Kaido ja tema vanaema soovidele vastavaks. Erilist tähelepanu on pööratud sellele, et maja saaks igas mõttes kaasaegne ja energiasäästlik.

Väga olulise elemendina on majas Kaido haigust arvestades päikesepaneelilt ja elektrilt töötav boiler, mis aitab vähendada vee soojendamise kulu. Samuti on majas eraldi köetav ahi ja pliit ning kogu maja viimistlus on planeeritud allergiavabadest toodetest, kuivõrd ihtüoosihaiged on tihti allergilisemad kui tavalised inimesed.

Seve Ehituse juhatuse liikme Henri Enniste sõnul on ettevõte hea meelega osa lahendusest ehitamaks toredale Valgamaa poisile Kaido Olgole uue kodu. «Suurem osa meie ettevõtte töötajatest nägi tänavu ETV saate «Ringvaade» poolt tehtud lugu Kaidost ning tema olukord läks meile hinge. Kui meil tekkis võimalus osaleda pakkumisega poisile uue kodu ehitamise konkursil, sündis kindel otsus seda teha mõne minuti jooksul,» kinnitas Enniste.

Esialgu tegid ettevõttele konkursi tingimused küll mõnevõrra muret, sest esialgne kalkulatsiooni kohaselt ületasid soovid võimalusi väga olulisel määral, kuid soovides siiski Kaidole pakkuda parimat, otsustati pöörduda oma heade koostööpartnerite poole, kutsumaks neidki selles heategevusprojektis oma toodete ja teenustega osalema.

«Nii nagu lootsime, oli enamik meie partneritest Kaido looga tuttavad ning hea meelega valmis meiega koos head tegema. Nii olemegi tänaseks kokku saanud vähemalt 30 Eesti ja välisettevõttest koosneva sõpruskonna, kellega üheskoos ehitada valmis Kaido unistuste kodu ning see ka kaasaegselt ära sisustada,» selgitas Enniste tehtud pakkumise tagamaid.

Koos Seve Ehitusega löövad Kaidole unistuste kodu ehitamise projektis praeguse seisuga kaasa Monier, Arens, Werro Wool, Rehpol, Jeld-wen, Betoonimeister, AkzoNobel, Euronics, Interno Plaadimaja, Stroma, Home4You, Altius Energia, Terve Maja, Abc Kliima, K-Rauta, D&V, Uponor, Laoveli, Hekro Eesti, WinWin Trading, Lintman, Feofanis, Henkel, Marico Metall, Ahjusepad, Trimensioon, AAB Ekskavaator, Bar Eiendom ning A.J Transport.

Ehitustöödega alustatakse esimesel võimalusel ning maja valmib hiljemalt käesoleva aasta suve lõpuks.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles