EMT: vanakooli telefonidega Eestis hätta ei jää

Nokia telefon

FOTO: Ove Maidla / Postimees

Kuna Eesti mobiilifirmad keskenduvad ennekõike 3G ja 4G võrkude arendamisele, siis on vintage mobiilide omanikel tekkinud mure, kas nende lemmiktelefone veel kasutada saab. EMT kinnitusel muretsemiseks põhjust pole.

«Tänapäeval Eestis GSM võrkudesse uusi tugijaamu enam ei paigaldata, vaid investeeringud on suunatud 3G ja 4G võrkude välja arendamisse,» kirjutas üks Tarbija24 lugeja. Ta lisas, et vanade mobiilide levi pole seega võrkude arengut silmas pidades kindlasti võrreldav koos nii 2G-d kui 3G-d toetavate telefonidega.

«2G ehk GSM on aga täiesti toimiv võrk ja vähemalt EMT poolt arendatakse seda ka edasi (st tihendatakse vajadusel),» kinnitas EMT pressiesindaja Kaja Sepp. Ta kinnitas, et sulgemisplaane GSM-võrgu osas hetkel ei ole. Seega võrgu vaates saab GSM-telefoni jätkuvalt edasi kasutada.
«Teine pool on aga muidugi kasutajate vajaduste osa,» möönis Sepp. Kui inimene soovib kasutada kiiret internetti, mobiiliäppe jne, siis jääb vana hea Nokia 3110 võimetest väheks ja telefon lihtsalt ei võimalda neid kasutada.

«Seega toimub telefoni väljavahetamine eeskätt kasutaja vajaduste põhiselt ja hetkel näitab Eesti praktika, et see protsess on kiirenev ja toimumas on «nutihüpe» uutele seadmetele üleminekul,» lisas ta.
 

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles