Korteriühistu soovitab: WC-sse vihmavesi

WC-pott.

FOTO: SCANPIX

Korteriühistute liit (EKÜL) korraldab Euroopa rohelise nädala raames üle Eesti ümarlaudu, kus kõneldakse jäätmekäitlusest, ringmajandusest ning ressursside tõhusast kasutamisest tervikuna.

Ringmajanduse põhirõhk on ressursside ja materjalide taaskasutusel ja korduskasutusel. Korteriühistute liidu juhatuse esimehe Andres Jaadla sõnul on Eestis esimesed  ringmajanduse näited olemas: näiteks on korteriühistuid, mis kasutavad vihmavett nii pesu pesemiseks kui WC pottide loputuskastides.

«Erinevad uuringud näitavad, et 25–30 protsenti keskmise Euroopa majapidamise igapäevasest veekulust moodustab WC-poti loputusvesi. Kui see ringmajanduse põhimõtetel tuginev ressursside taaskasutuse praktika muutuks Eesti korteriühistutes valdavaks, siis võib ette kujutada, kui suure osa puhtas joogiveest me suudaksime säästa, kasutades WC-s või pesupesemisel vihmavett,» rääkis Jaadla.

Palju võimalusi sisaldab ringmajandus ka jäätmekäitluses. Täna toimub Rakveres ümarlaud teemal «Jäätmekäitluse aktuaalsed teemad Virumaal – millised on arengud». Eestis on rohelise nädala (Green Week) satelliitürituste ametlikuks korraldajaks kinnitatud Korteriühistute liit. Ümarlaudade täpse kava leiab EKÜLi kodulehelt.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles