Korterelamu keldrites leidub ohtlikke aineid

Keldriboksides leidub uskumatuid asju.

FOTO: Aldo Luud / Õhtuleht

Korteriühistud on mõnelgi juhul olnud sunnitud pistma rinda olukorraga, kus maja suletud keldriboksi on peidetud teisi ühistuliikmeid ohustavad kemikaalid.

«Hiljuti juhtus näiteks Tallinnas selline lugu, et talgute käigus korrusmaja keldrit koristada soovinud talgulised avastasid sealt suure koguse kemikaale. Anumates kemikaalid viidi majaesisele trepile ja kutsuti ka päästeamet,» rääkis Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi. Kemikaalid koguti tema sõnul autosse ja viid päästeameti viidatud kogumiskohta, sest tavajäätmete hulka neid panna mingil juhul ei tohi.


Kemikaalide utiliseerimise eest tuli tasuda üsnagi soolane arve. Mardi tuletas meelde, et kemikaaliseaduse kohaselt võib inimene omada ja hoida vaid jaemüügis olevaid kemikaale ning seejuures tuleb järgida kemikaali käitlemise kohta kehtestatud ohutusnõudeid.

Ka seisab seaduses, et hoiukoht peab tagama kemikaalide hoidmise viisil, mis ei kahjusta inimest, keskkonda ja vara. Samuti peab hoiukoht olema varustatud selgelt nähtavate ning ohu liigist teavitavate hoiatussiltide või –tahvlitega.
 

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles