Sügisest praamiliiklust nõutakse tihedamaks

Praamiga saab sõita saartele.

FOTO: Egert Kamenik/Postimees

Saaremaa Ettevõtjate Liit ning Saaremaa Omavalitsuste Liit pöördusid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poole, sest septembris-oktoobris Virtsu-Kuivastu liinil ühe tunni ja 10-minutilise vahega sõitvad praamid ei rahulda saarte kogukonna vajadusi.

Pöördujad tuginevad üleveo statistikale, mis on eriti järsult tõusnud just sügiskuudel 2013. aastal, kirjutab Meie Maa

«Me ei pea normaalseks olukorda, kus vähemalt kord aastas tuleb meil võidelda oma ellujäämise eest saarel,» kirjutasid Saaremaa Ettevõtjate Liidu, Saaremaa Omavalitsuste Liidu ja SA Saaremaa Turism esindajad ministeeriumile saadetud avalikus pöördumises.

Uute laevade investeeringu tähtsus kogukonnale ei ole leidnud nende arvates riigi poolt veel täit mõistmist ja vedaja otsib aktiivselt väljapääsu raskest majandusseisust, mis võib viia uute laevade äraviimiseni liinidelt.

«See on saarte kogukonna narrimine. Need reisid on hädavajalikud normaalse rütmiga ja pideva ühenduvuse hoidmiseks aastaringselt, sest ettevõtlus ja elu toimub ning peab arenema saartel aastaringselt, mitte ainult suvekuudel, kui meid külastavad turistid,» leidsid ministeeriumi poole pöördujad.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles