Tubakalahing lõppes rootslaste jaoks ootamatu tulemusega

Mokatubakas.

FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Uus euroliidu tubakadirektiiv keelab küll ära mentooliga sigaretid, kuid rootslastel õnnestus välja kaubelda õigus jätkuvalt müüa maitsestatud mokatubakat. Tõsi küll, sellega kaasneb ootamatu piirang.

Eelmisel aastal võitis Rootsi Euroopa Parlamendiga peetud mokatubakalahingu, kirjutab Local. Rootsi mitte ainult ei säilitanud õiguse seda müüa, vaid võib selle koostise üle ise otsustada. Kuid ühes küsimuses jäi euroliit kindlaks: mokatubaka maitset ei tohi etiketil mainida.

«Euroopa Liit on kehtestanud reeglid pakendile. Näiteks ei või sinna kirjutada, et tegu on lagritsa- või vanillimaitselise mokatubakaga. Võib ainult öelda, et tegu on mokatubakaga,» rääkis Rootsi tervishoiuminister Maria Larsson agentuurile TT. Küsimuse peale, kuidas ostjad siis aru saavad, mis maitsega on tegu, vastas Larsson: «See on hea küsimus. Ilmselt teavitatakse sellest kuidagi teisiti.»

Mokatubakas on Rootsis laialt levinud.

FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

Uus tubakadirektiiv hakkab kehtima 2016. aastal ja see keelab mokatubaka müügi euroliidus, välja arvatud Rootsis. Rootsi võib seda nii toota kui ka müüa, kuid ei tohi seda eksportida.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles