Tuntud poekett müüs tervisele ohtlikke kausse

Toidutegemiseks sobimatud kausid.

FOTO: Veterinaar- ja toiduamet

Ametnikud tegid kindlaks, et Bauhofis müügil olnud melamiinplastist kausid on tervisele ohtlikud ning pood peab need tagasi võtma.

Hiinas tehtud melamiinplastist kausi analüüsimisel leiti, et tootest eritub toitu liiga suures koguses formaldehüüdi, teatas veterinaar- ja toiduamet oma kodulehel.

Euroopa Liidus kehtivate normide kohaselt on toiduga kokkupuutuvate plastmaterjalide ja ‑esemete kohta lubatud formaldehüüdi migreerumise piirnorm 15 mg toidu 1 kg kohta. Analüüsi tulemuste kohaselt eraldus melamiinplastist kausist formaldehüüdi 39,4 mg/kg. Liiga kõrge formaldehüüdi migratsioon tootest toitu võib põhjustada ohtu inimese tervisele.

Nõuetele mittevastavaid melamiinplastist kausse müüs Bauhof mais ja juunis. Amet palub kausi ostnud inimestel kaussi kokkupuutes toiduga mitte kasutada. Kliendil on õigus tagastada toode Bauhof Group ASi kauplustesse.

Melamiinplast (melamiinformaldehüüdvaik) ehk rahvakeeles melamiin on kerge ja vastupidav materjal, mida seetõttu kasutatakse tihti lastele mõeldud plastaldrikute ja –topside valmistamisel. Melamiinplasti valmistatakse melamiini polükondensatsioonil formaldehüüdiga ning nende ainete vahekorrast oleneb formaldehüüdi eraldumine sellest materjalist valmistatud esemest. Melamiinplastist eseme peamiseks ohuks peetaksegi esemest liigses koguses toitu eralduvat formaldehüüdi. Eset, millest formaldehüüdi toitu eraldub normi piires, peetakse ohutuks.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles