«Tootsi peenra» fotokonkursi võitja on selgunud

Perenaise peenral on rukkililled, unimagunad, saialilled, kakrad, herned, oad ja liblikas.

FOTO: Jaanus Jõesalu

Tarbija24 fotokonkursile «Tootsi peenar» laekus 55 pilti üle Eesti, aga ka piiri tagant. Selgub, et aednike fantaasial oma peenarde kujundamisel pole piire, üheskoos kasvatatakse nii teravilja, lilli kui ka köögivilju.

Minu peenras kasvavad kurk,punapeet,till,lehtsalat,petersell,sibul,füüsal,kapsas,aeduba,hernes ja tomat.

FOTO: Artur Kübarsepp

Minu tootsipeenar asub Kalevipoja kiviviske kaugusel Palamusest ja näeb välja selline nagu piltidel. Peenart ääristavad lilled - päevalilled, gladioolid, daaliad, saialilled, rukkililled, astrid ja liiliad. Lillede taga on kõike: porgandivaod, valge sibul ja lilla sibul, punapeet ja lehtpeet, paar tomatitaime, hapuoblikad, küüslauk, petersell, basiilik, suvikõrvits, mõned maasikad ja tilli, ohtralt juba kollaste õisikutega tilli​. Peenar ei ole umbrohu ja maltsavaba.

FOTO: Monika Urb

Loosi tahtel saab Postimehe piknikukorvi Monika Urb (pilt nr 4), kelle peenart ääristavad päevalilled, gladioolid, daaliad, saialilled, rukkililled, astrid ja liiliad.  Lillede taga on porgandivaod, valge ja lilla sibul, punapeet ja lehtpeet, paar tomatitaime, hapuoblikad, küüslauk, petersell, basiilik, suvikõrvits, mõned maasikad ja tilli.

 Teise piknikukorvi saab Artur Kübarsepp (pilt nr 50), kes kasvatab ühes peenras kurki, punapeeti, tilli, lehtsalatit, peterselli, sibulat, füüsalit, kapsast, aeduba, hernest ja tomatit.

Konkursi peaauhinna sai loosi tahtel Jaanus Jõesalu (pilt nr 10), kelle saadetud pildil kasvavad kõrvuti nii moonid, rukki- ja saialilled, aga ka herned ja oad.

Palju õnne võitjatele, toimetus võtab teiega ühendust.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles