Lugeja küsib: kas kohus arvestab meie lastega, kui eksnaine esitab elatusraha nõude?

Vanemad peavad hoolitsema kõigi oma laste heaolu eest.

FOTO: SCANPIX

«Mul on mehega kaks ühist last. Kas Eesti kohus võtab neid arvesse, kui mehe eksnaine esitab oma 18-aastasele lapsele elatusraha nõude?» küsib lugeja.

Vastab jurist Hanna Kivirand õigusbüroost Puurits & Partnerid.

Kui laps on saanud täisealiseks ja omandanud juba keskhariduse, siis ei tule Teil perekonnaseaduse § 97 punkti 2 alusel lapse kutseõppeasutusse õppima asumisel enam elatist edasi maksta.

Loe lisaks nõuandeid samal teemal või küsi tasuta nõu vastused.ee lehel.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles