Asenduskodud otsivad vabatahtlikke jõuluvanasid

Jõuluvana.

FOTO: SCANPIX

Üheksa Eesti asendus- ja turvakodu pere otsivad vabatahtlikke jõuluvanasid, kes asenduskodude jõulupidudel vanemliku hoolitsuseta lastele kingitusi kätte aitaks anda.

«Üle Eesti on peremajasid, kus kingikott peagi kohal, aga pole punases kuues lahket habemikku, kes kuuse all lastelt salme küsiks ja kingid rõõmust säravatele peolistele välja jagaks,» kirjeldas SEB heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi otsingute põhjuseid. «Seetõttu palumegi appi kõiki neid punase kuue ja valge habemega vabatahtlikke, kes tunnevad, et neis on piisavalt jõuluvana DNA-d ja kogemust.»

Jõulupeod toimuvad asenduskoduti erinevatel päevadel ja aegadel. Näiteks ootab Narva-Jõesuu SOS Lasteküla jõuluvana koos lumehelbekesega 22. detsembril ja jõulumeest Haiba lastekodu 24. detsembril.

Kuuendat aastat järjest on kogutud kokku enam kui 1000 vanemliku hoolitsuseta lapse jõulukingi soovid, et jõulukuu jooksul leida jõulusoovide puu projektiga head inimesed, kes aitaksid need laste salasoovid täita.

Jõulupuult saavad need, kel soov vanemliku hoolitsuseta lastele jõulurõõmu saata, valida ühe lapse jõulusoovi ning annetada selle soovi täitmiseks kingiraha. Tehtud annetuste eest soetatakse jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused, pakitakse need ära ja saadetakse kingikotid laste turva- ja asenduskodudesse.

Iga lapse soov on isiklik ja kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt. Kingipakid jõuavad lasteni jõulupühadeks.

Kõigil vabatahtlikel, kes on valmis paar tundi oma aega panustama ja kas või ühte oma kodukandis asuvasse asendus- ja turvakodusse jõuluvanana kinke jagama minema, palutakse hiljemalt 17. detsembriks endast teada anda e-posti aadressil info@heategevusfond.ee.

Fond edastab kontakti konkreetse asenduskodu juhatajale või pereemale, kes vabatahtliku jõuluvanaga täpse kohtumisaja kokku lepib.

Vabatahtlikke jõuluvanasid otsivad järgmised asendus- ja turvakodud:

  • Pärnumaa

Shalomi Lastemaja varjupaik (19. detsember kell 15.00-16.00, Pärnu)

  • Raplamaa

Juuru Lasteküla (21. detsember, Juuru)

  • Ida-Virumaa

Narva-Jõesuu SOS Lasteküla (22. dets kell 15.00-18-00, Narva-Jõesuu)

  • Tallinn ja Harjumaa

Tallinna Lastekodu Maarjamäe keskus (22. dets kell 16.00-18.00)

Tallinna Lastekodu Laste Turvakodu (22. dets kell 13.00-14.00)

Tallinna Lastekodu Lasnamäe keskus (22. dets kell 10.00-20.00)

Tallinna Lastekodu ema ja lapse turvakodu (22. dets kell 17.00-19.00)

Keila SOS Noortekodu (22. dets kell 20.00-21.00 vahemikus, Keila)

Haiba lastekodu (24. dets, Kernu)

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles